Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
21.04.2012 aktualizacja 21.04.2012

O średniowieczu archeologicznie

W dniach 25-26 kwietnia w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. <strong>&quot;Przemiany XII i XIII wieku w Polsce w świetle badań archeologicznych&quot;.</strong>

"Czasy XII i XIII wieku to okres w dziejach średniowiecznej Europy, w którym doszło do najbardziej spektakularnych przemian w rozmaitych dziedzinach życia. Różna skala i natężenie owych przeobrażeń odnalazły swój wyraz także w Polsce Piastowskiej, gdzie stopniowo, ale nie zawsze równomiernie zachodziła recepcja nowych wartości i idei" - przypominają organizatorzy sympozjum.

Jak dotąd problematyka ta była najczęściej podejmowana przez historyków, rzadziej cieszyła się zainteresowaniem środowiska archeologicznego. Z tego względu Muzeum Archeologiczne w Poznaniu we współpracy z Instytutem Archeologii i Etnologii PAN, Wydziałem Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Stowarzyszeniem Naukowym Archeologów Polskich i Komisją Archeologiczną Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk postanowiły zorganizować wspólnie sympozjum.

"Żywimy nadzieję, że nasze spotkanie stworzy znakomitą okazję do zapoznania się z aktualnym stanem wiedzy na ten temat, przedyskutowania istotnych problemów badawczych oraz nakreślenia kierunków dalszych studiów" - informują organizatorzy.

Konferencją otworzą wspólnie 25 kwietnia o godz. 10.00 dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu prof. UAM dr hab. Marzena Szmyt i prof. UAM dr hab. Hanna Kočka-Krenz - dziekan Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu.

Program konferencji dostępny na stronie internetowej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu: http://muzarp.poznan.pl/muzeum_new/muz_pol/dzialalnosc/konferencje/przemiany/index.html

PAP - Nauka w Polsce

ssz/ agt/bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024