Strona główna Aktualności
Uczelnie

FNP wybrała pierwszych mentorów i szuka kolejnych

06.06.2012 Uczelnie, Granty i stypendia
teacher with a group of high school students  in classroom

Fot. Fotolia

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej w pierwszej edycji programu Mentroring FNP wybrała 14 badaczy, którym umożliwi współpracę z mentorami m.in.: z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Nabór do kolejnej edycji trwa do 30 czerwca.

Celem programu jest umożliwienie jego uczestnikom (młodym naukowcom pracującym w Polsce) nawiązania kontaktów i współpracy mentoringowej z doświadczonymi uczonymi - z Polski lub z zagranicy - o uznanym dorobku naukowym. Program wspiera pracę w parach mentor-mentorowany, czyli tzw. one-to-one mentoring.

 

Mentorowanym może zostać osoba ze stopniem naukowym doktora, która jest laureatem bądź stypendystą FNP, a mentorem - wskazana przez mentorowanego osoba, uznana w międzynarodowym środowisku naukowym.

 

Podstawą relacji mentoringowej ma być opracowany przez obie strony plan współpracy obejmujący okres nie krótszy niż rok i nie dłuższy niż 2 lata. Naukowcom zakwalifikowanym do programu fundacja zapewnia dofinansowanie do 4 krótkich spotkań mentora i mentorowanego. Laureatom zwrócone będą więc koszty biletów na przejazd oraz - do pewnego limitu - koszty noclegu, wyżywienia i transportu lokalnego poniesione na miejscu.

 

Mentoring jest formą relacji mistrz-uczeń. Relacja ta jest realizowana poza zhierarchizowanymi strukturami istniejącymi w ramach instytucji naukowych. Zawiązanie i kontynuowanie takiej relacji odbywa się na zasadach całkowitej dobrowolności zarówno po stronie mentora jak i mentorowanego.

 

Mentoring FNP powstał w ramach projektu SKILLS. Kwalifikacja do programu odbywa się 4 razy w roku.

 

Szczegóły projektu na stronie.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ agt/bsz

Tagi: fnp
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi