Strona główna Aktualności
Uczelnie

Uniwersytet Warszawski prowadzi najlepsze studia MBA w Polsce

06.06.2012 Uczelnie

Fot. Fotolia

Najlepszym programem Master of Bussiness Administration w Polsce jest Warsaw-Illions Executive MBA (WIEMBA), prowadzony przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (UW) - wynika z Rankingu MBA Perspektywy 2012, zaprezentowanego we wtorek w Warszawie.

Na drugim miejscu znalazł się program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Handlową, na trzecim - Executive MBA oferowany przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ranking objął 28 programów MBA, organizowanych przez polskie uczelnie (często we współpracy z zagranicznymi partnerami.

 

Ranking przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy".

 

"Wszyscy, którzy tu jesteśmy, reprezentujemy forpocztę kontaktów między gospodarką a biznesem" - zauważył dyrektor zwycięskiego programu WIEMBA, dr Tomasz Ludwicki z UW. Podkreślił, że "kadra menedżerska kształcona w ramach naszych programów zarządza dzisiaj wiodącymi przedsiębiorstwami w Polsce", i że "sześć spośród dwudziestu największych firm w Polsce jest zarządzanych przez absolwentów naszego MBA". "To świadczy o jakości nie tylko naszej edukacji, ale również tego, jak funkcjonują nasze polskie firmy" - dodał.

 

Zdaniem Ludwickiego wartość programów MBA wynika z tego, że pozwalają one przekazać nie tylko teorię, ale też wiedzę stosowaną w praktyce. Podkreślał też znaczenie współpracy uczelni z firmami, które mają wpływ na programy studiów. "Dzięki krytycznym, konstruktywnym komentarzom nasze programy mogą się rozwijać i konkurować - nie tylko na naszym rynku polskim, ale i coraz szerzej wchodzić na rynek międzynarodowy" - zaznaczył.

 

Pełne wyniki rankingu znajdują się na stronie: www.perspektywy.pl

 

Poniżej pierwsza dziesiątka rankingu:

 

1. Warsaw-Illinois Executive MBA (WIEMBA) - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego;

 

2. Canadian Executive MBA (CEMBA) - Szkoła Główna Handlowa;

 

3. Executive MBA - Akademia Leona Koźmińskiego;

 

4. Executive MBA - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej;

 

5. International MBA - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej;

 

6. MBA Poznań-Atlanta - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu;

 

7. Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym - Akademia Leona Koźmińskiego;

 

8. International MBA - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie;

 

9. Executive MBA Marketing and Management - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - oraz ex aequo - MBA Management for Central and Estern Europe - Uniwersytet Europejski Viadrina.

 

Ranking został opracowany pod nadzorem kapituły składającej się z profesorów ekonomii i zarządzania oraz menedżerów kierujących czołowymi polskimi firmami. Programy oceniano pod kątem kryteriów przyporządkowanych do siedmiu grup, które odzwierciedlają jakość programu MBA i jego skuteczność rynkową. Oceniano m.in. preferencje pracodawców, opinie absolwentów, studentów programu, kadrę dydaktyczną, merytoryczne cechy programu, rangę i prestiż programu oraz wsparcie procesu kształcenia.

 

Jak powiedziała PAP przewodnicząca kapituły, prof. Maria Romanowska, absolwenci studiów MBA wychodzą bogatsi "o kompetencje, umiejętności, relacje z innymi ludźmi i doświadczenie, również międzynarodowe". Zdaniem pani profesor dobry kandydat na te studia to człowiek nastawiony na robienie kariery w dużych organizacjach międzynarodowych.

 

PAP - Nauka w Polsce

zan/ agt/bsz

Tagi: mba
Podziel się
Ocena: 0 głosów

Logowanie



Nie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi