05.12.2019
PL EN
14.06.2012 aktualizacja 14.06.2012

Finał Studenckiego Nobla już 6 lipca

Foto: Fotolia Foto: Fotolia

Znani są już tegoroczni finaliści Konkursu Studencki Nobel: wyłoniono 16 laureatów regionalnych, a także po trzech najlepszych studentów w każdej z dziesięciu ocenianych w konkursie branż. Zwycięzców poznamy 6 lipca na gali finałowej w Warszawie.

Konkurs dla najlepszych studentów w Polsce jest organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polska Agencja Prasowa.

W konkursie oceniane są m.in. wyniki ze studiów, aktywność naukowa, społeczna, publikacje, znajomość języków obcych czy odbyte staże. Do rywalizacji o Studenckiego Nobla mogli zgłaszać się studenci polskich szkół wyższych, którzy nie ukończyli 28. roku życia. W tegorocznej edycji udział wzięło ok. 1100 uczestników z ponad 100 polskich uczelni wyższych.

Odbyły się już Gale Regionalne, w ramach których wyłoniono szesnastu laureatów regionalnych. Osoby te zawalczą teraz o Studenckiego Nobla 2012.

Oprócz najlepszego z najlepszych - zwycięzcy Studenckiego Nobla - w Konkursie Branżowym nagradzani będą także najlepsi studenci w 10 kategoriach. Wśród ocenianych branży znajdują się: nauki rolniczo-przyrodnicze, nauki inżynieryjne i techniczne, nauki medyczne i o zdrowiu, nauki prawnicze, nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, sztuka, sport, języki obce. Na razie wybrano po trzech finalistów w każdej z tych dziedzin. Każdy z nich ma szansę na zdobycie tytułu Laureata Branżowego Konkursu Studencki Nobel 2012.

Jest to już 4. edycja konkursu. W zeszłym roku Studenckiego Nobla otrzymał Paweł Matusik z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019