Strona główna Aktualności
Zdrowie

Alergologia polska świętuje trzydziestolecie

07.09.2012 Zdrowie, Imprezy naukowe

Fot. Fotolia

W ciągu minionych 30 lat dokonał się wielki przełom w rozumieniu mechanizmów i w konsekwencji leczeniu oraz diagnostyce chorób alergicznych – ocenia prof. dr hab. med. Bolesław Samoliński. Jednocześnie przed polską i światową alergologią stoją wielkie wyzwania. Będzie o nich mowa podczas XI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA), który odbędzie się w dniach 12–15 września w Ossie k/Rawy Mazowieckiej.

W programie XI Międzynarodowego Kongresu PTA przewidziano plenarne sesje tematyczne, warsztaty alergologiczne, szkolenia oraz sesje oparte na dyskusji naukowej. Eksperci podsumują swój dorobek i wytyczą dalsze kierunki rozwoju specjalności alergologicznej w Polsce.

 

Jak podkreśla prezydent kongresu prof. Samoliński, przez 30 lat działalności PTA zdecydowanie wzrosła w Polsce liczba specjalistów-alergologów, zwiększyła się liczba i skuteczność leków antyalergicznych, a nowe metody terapii pozwalają chorym osiągnąć zdecydowanie większy komfort życia z alergią.

 

„Powszechne jest przekonanie, że osiągnąć możemy jeszcze więcej, tak by najbardziej palące problemy – wczesna diagnoza i leczenie alergii, ciężka astma czy nietypowe postacie alergii – zostały przez nas opanowane” – stwierdza uczony.

 

Jego zdaniem XI kongres to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na fakt, że PTA jest członkiem Światowej Organizacji Alergii, Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej, uczestniczy również w pracach agend tych organizacji. Współpracuje także ze Światową Organizacją Zdrowia i jest członkiem-założycielem Global Alliance against Respiratory Diseases (GARD).

 

Towarzystwo rozwija współpracę międzynarodową, jest organizatorem najbardziej prestiżowych imprez naukowych.

 

„Polska stała się europejskim i światowym centrum polityki zdrowotnej w zakresie alergii i astmy. To wszystko dzięki pokoleniom alergologów od 30 lat codziennie pracujących i rozwiązujących duże i małe problemy naszych chorych, organizacji środowiska specjalistycznego i nauki” – ocenia prof. Samoliński.

 

PAP – Nauka w Polsce

 

kol/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi