Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
02.11.2012 aktualizacja 02.11.2012

Zbliża się ostateczny termin przyjmowania prac w konkursie im. Karola Sabatha

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do 5 listopada dziennikarze zajmujący się problematyką naukową i medyczną mogą nadsyłać prace do konkursu im. Karola Sabatha na najlepszy materiał o tematyce popularnonaukowej.

Do konkursu można zgłaszać materiały o tematyce popularnonaukowej, które zostały opublikowane lub wyemitowane w prasie, radiu, telewizji lub internecie w języku polskim między 1 sierpnia 2011 r. a 30 września 2012. W tym roku zostaną przyznane dwie nagrody: im. Karola Sabatha za najlepszy materiał popularyzujący naukę oraz "Corpus Hippocrateum" za najlepszy materiał o tematyce medycznej.

Obie nagrody, oprócz prestiżu, mają swój wymiar finansowy (4 tys. zł nagroda główna i 2 tys. nagroda za tekst o tematyce medycznej). Wyboru dokona jury w składzie: dr Barbara Giza - medioznawca i kierownik dziennikarstwa i komunikacji społecznej w SWPS, prof. dr hab. Lech Mankiewcz - dyrektor Instytutu Fizyki Teoretycznej PAN, autor projektów popularyzujących astronomię i nauki ścisłe, dr med. Paweł Grzesiowski - lekarz, Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, Wiktor Niedzicki - fizyk, popularyzator, dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz dr Patrycja Dołowy - biolożka, dziennikarka naukowa, laureatka nagrody im. Sabatha w 2011 r.

Materiały mogą zgłaszać ich autorzy lub redakcje mediów, w których materiały zostały opublikowane na adres: PSDN Naukowi.pl, ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa z dopiskiem: Konkurs im. Karola Sabatha.

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 listopada 2012 r. (decyduje data wpłynięcia przesyłki). Teksty prasowe i publikowane w internecie należy zgłaszać w formie wydruków lub kserokopii, materiały audio w formie plików mp3 lub wave, nagranych na nośniku CD, DVD lub pamięci typu flash. Materiały video w formie plików avi, move nagranych na nośniku CD, DVD lub pamięci typu flash lub link do filmu w serwisach typu YouTube, Vimeo lub Dailymotion.

To już V edycja konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, fundując główną nagrodę. Sponsorem tegorocznej edycji konkursu została również firma Abbot. Regulamin i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.naukowi.pl.

PAP - Nauka w Polsce

pmw/ ula/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024