Strona główna Aktualności
Uczelnie

Trwa nabór na szkolenia z komercjalizacji badań

18.07.2013 Uczelnie

Foto: Fotolia

Pracownicy naukowi z całej Polski mogą brać udział w szkoleniach w ramach projektu "Nauka dla Gospodarki" z zakresu zarządzania projektami badawczymi, komercjalizacji badań czy funkcjonowania spółek spin off. Większość uczestników szkoleń weźmie udział w wizytach studyjnych w Wielkiej Brytanii lub Finlandii.

Rekrutacja na ostatni, piąty cykl szkoleń - który obejmuje dwa 3-dniowe wyjazdowe szkolenia - trwa do 11 września. Dla 60 spośród 75 uczestników, którzy ukończą szkolenia, organizatorzy proponują udział w wyjazdach studyjnych do Wielkiej Brytanii lub Finlandii.

 

W szkoleniach mogą brać udział pracownicy naukowi szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych PAN oraz pracowników jednostek tworzących konsorcja naukowe (z wyłączeniem przedsiębiorców) z całej Polski.

 

Szkolenia organizowane są przez Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Projekt ma na celu podniesienie kompetencji kadr systemu nauki w celu zapewnienia efektywnej współpracy jednostek naukowych i przedsiębiorstw na rzecz wdrażania wyników prac badawczych w gospodarce.

 

W ramach projektu "Nauka dla gospodarki" oprócz szkoleń i wyjazdów studyjnych, realizowane jest doradztwo indywidualne. W punkcie konsultacyjnym uzyskać można bezpłatnie informację z zakresu: ochrony własności intelektualnej, w tym ochrony własności przemysłowej, form komercjalizacji wiedzy, modeli biznesowych spin off, a także zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych.

 

Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Nauka dla gospodarki – efektywne zarządzanie badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac badawczych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na stronie projektu www.ndg.us.edu.pl

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi