Strona główna Aktualności

Rusza konkurs na film o królowej nauk

08.08.2013 Konkursy

Fot. Fotolia

Przygotowanie filmu wideo, który pokaże potencjał drzemiący w matematyce, to zadanie dla uczestników konkursu „Matma mnie kręci”. Na najlepszych czeka nawet 10 tysięcy złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 3 listopada.

Jak informują organizatorzy wydarzenia z firmy Casio „Matma Mnie Kręci” to konkurs - trochę matematyczny i trochę filmowy, a przede wszystkim twórczy. Pozwala młodym ludziom pokazać, dlaczego tak bardzo kochają matematykę, a odbiorcom spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na naukę, która czasami wydaje się nieatrakcyjna i nudna.

 

Uczestnicy konkursu powinni przygotować krótki film wideo dotyczący matematyki, pokazujący dlaczego jest tak wyjątkową nauką. Następnie trzeba zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i do 3 listopada przesłać stworzony przez siebie film.

 

W drugim etapie ruszy głosowanie internetowe, które potrwa do 1 grudnia, a po nim ostateczną decyzję podejmie jury. Matematycy, poloniści, filmowcy, a także zwycięzcy poprzednich edycji ocenią prace według kryteriów takich, jak: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

 

Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: cyfrowy aparat fotograficzny oraz kalkulator graficzny. Kalkulatory zostaną również przyznane najwyżej ocenianym filmom, w podziale na grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

 

„Konkurs +Matma Mnie Kręci+ zrodził się w mojej głowie ponieważ marzyłem o zmianie postrzegania królowej nauk jako trudnego i nikomu niepotrzebnego przedmiotu. Promowanie matematyki poprzez film pozwala uczestnikom wyrazić swoją pasję w kreatywny, oryginalny sposób. Pokazując jej przyjazne oblicze trafiają także do tych uczniów, którym wydaje się skomplikowana i nudna. Wierzę, że dzięki naszej akcji odkryją oni, że matematyka jest obecna i niezbędna w życiu codziennym, zaczną dostrzegać jej praktyczne zastosowanie, a może nawet w przyszłym roku sami nakręcą podobny film – wyjaśnia pomysłodawca konkursu Piotr Tomczak z firmy Casio.

 

Pięć dotychczasowych edycji konkursu zgromadziło prawie 400 filmów, które w serwisie You Tube obejrzano blisko 1 mln 700 tys. razy. Matematyka przedstawiana była w nich jako przyjaciółka, źródło sukcesu zawodowego i osobistego, czy gwarancja rozwiązania wielu problemów. W głosowaniu internetowym każdorazowo bierze udział kilka tysięcy internautów, którzy decydują o tym, który film znajdzie się w ścisłym finale konkursu.

 

Więcej informacji na www.kalkulatory.pl

 

PAP – Nauka w Polsce

 

ekr/ krf/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi