Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
29.08.2013 aktualizacja 29.08.2013

Polskie uczelnie mogą się promować w Azji

Polskie uczelnie mają kolejną szansę na promocję swojej oferty w Azji. We wrześniu mogą wziąć udział w targach edukacyjnych w Singapurze, a w listopadzie - w Pekinie - poinformował resort nauki na swojej stronie internetowej.

Targi edukacyjne "Study in Europe" są organizowanych po raz trzeci w Singapurze - 28 września - przez Delegację UE, przy udziale placówek dyplomatycznych krajów europejskich.

Jak wyjaśnia na swojej stronie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, poświęcone promocji szkolnictwa wyższego w Europie, jednodniowe targi stanowią okazję do „bezpośredniej promocji i prezentacji oferty edukacyjnej polskich uczelni (w językach obcych) wśród młodzieży singapurskiej”. Ambasada RP oferuje uczelniom możliwość udziału w targach poprzez wystawienie materiałów w ramach polskiego stoiska oraz proponuje wydelegowanie przedstawiciela (władz uczelni, kadry naukowej lub biura współpracy z zagranicą), który mógłby dokonać prezentacji oferty edukacyjnej danej uczelni.

„Opłatę za polskie stoisko pokrywa Ambasada RP w Singapurze. Podczas tegorocznej edycji targów, polskie stoisko narodowe zostanie zorganizowane przez placówkę przy wsparciu MNiSW w ramach kampanii READY, STUDY, GO! POLAND, od 2012 roku promującej umiędzynarodowienie polskich uczelni” – czytamy w komunikacie.

Więcej informacji na temat targów w Singapurze można znaleźć na stronie internetowej. 

Ministerstwo zwraca uwagę, że obecnie istnieje kilka międzyuczelnianych programów wymiany studenckiej między polskimi a singapurskimi uniwersytetami. „Dodatkowym powodem potencjalnego zainteresowania młodzieży studiami w Polsce, nie tylko w ramach wymian studenckich, może być ściśle ograniczona liczba miejsc na uczelniach w Singapurze oraz względnie niski koszt edukacji w Polsce” -

Druga z imprez, na której swoją ofertę mogą prezentować uczelnie z Polski, to CEE – organizowane w Pekinie od 1 do 3 listopada największe targi edukacyjne w Chinach z liczbą odwiedzających przekraczającą 60 tys. osób. Targi te są organizowane pod auspicjami Ministerstwa Edukacji CHRL oraz Chińskiego Stowarzyszenia Edukacji ds. Wymiany Akademickiej (China Education Association for International Exchange CEAIE).

Resort nauki informuje, że oferta polskich uczelni zostanie zaprezentowana na przygotowanym i zorganizowanym przez MNiSW stoisku narodowym „READY, STUDY, GO! POLAND”. Odwiedzający targi będą mogli uzyskać oficjalne informacje o systemie szkolnictwa wyższego w Polsce.

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej, a w przypadku zainteresowania dyżurami informacyjnymi na polskim stoisku – ministerstwo nauki zachęca do rejestracji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (rejestracja zostanie zamknięta w 18 października).

Uczelnie zainteresowane dyżurami na stoisku narodowym „RSG!P”, - zaznacza ministerstwo -nie ponoszą kosztów wynajmu przestrzeni wystawienniczej.

Płatne jest jednak wejście na teren targów. MNiSW ma 6 bezpłatnych wejściówek dla wystawców – trafią one do uczelni, które zarejestrują się w pierwszej kolejności, zgodnie z terminem wysyłania rejestracji. „Przedstawiciele pozostałych uczelni będą musieli zarejestrować się i wnieść opłatę rejestracyjną bezpośrednio na miejscu targów”.

„Udział w stoisku jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszty podróży, diet i noclegów oraz (ewentualnej) opłaty rejestracyjnej” – czytamy na stronie resortu nauki.

PAP – Nauka w Polsce

alis/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024