Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
02.09.2013 aktualizacja 02.09.2013

We wtorek w Katowicach początek spotkania redaktorów gazet akademickich

Przedstawiciele uczelnianych gazet z całej Polski spotkają się od 3 do 6 września w Katowicach na XXI Ogólnopolskiej Konferencji Redaktorów Gazet Akademickich – poinformował rzecznik Uniwersytetu Śląskiego Jacek Szymik-Kozaczko w przesłanym PAP komunikacie.

Zgodnie z tradycją wydarzenie co roku organizowane jest przez innych ośrodek akademicki. W tym roku spotkanie organizują: "Gazeta Uniwersytecka Uniwersytetu Śląskiego" i „UE Forum” - Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Konferencja zostanie zainaugurowana w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka CINiBA.

Dla uczestników przewidziano m.in. warsztaty językowe, które poprowadzi dr Katarzyna Wyrwas, kierownik Internetowej Poradni Językowej Uniwersytetu Śląskiego, szkolenia typograficzne, dotyczące nowoczesnego składu i łamania gazet oraz roli okładek w pismach uczelnianych, przygotowane przez pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, szkolenie poświęcone pozyskiwaniu środków finansowych na działalność mediów akademickich.

Gośćmi specjalnymi będą: dziennikarz naukowy dr Tomasz Rożek, który poprowadzi debatę na temat promocji nauki, a także prof. Jan Miodek prezentujący swój wykład o języku mediów.

Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję poznać miasto także od innej strony. Organizatorzy postarali się o to, by 4 dni konferencji były wypełnione od rana do późnego wieczora wieloma atrakcjami. Zaplanowano m.in. zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu, niezwykle malowniczej dzielnicy Katowic - Nikiszowca, zagrody żubrów w Pszczynie, rejs łodzią naukową Uniwersytetu Śląskiego „Uśką” po jeziorze Goczałkowickim, a także wizytę w Muzeum Historii Katowic, czy bankiet w znanym klubie "Oko Miasta".

Szczegółowe informacje oraz program spotkania dostępne są na stronie: http://gu.us.edu.pl/konferencja

PAP – Nauka w Polsce

alis/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024