14.12.2019
PL EN
17.11.2013 aktualizacja 17.11.2013

Czas polskich technologii

Technologie strategiczne dla naszego kraju i osiągnięcia w 7. Programie Ramowym zaprezentowane zostaną 29 listopada w Warszawie podczas II Konwencji Badań i Innowacji.

O polskich szansach w programie Horyzont 2020 i dostępnych funduszach na innowacyjne projekty rozmawiać będzie ok. 300 przedstawicieli świata nauki, przemysłu, polityki i finansów.

Konwencji pt. "Czas na rozwój Polskich Technologii - od 7. Programu Ramowego do Horyzontu 2020" będzie towarzyszyła wystawa technologiczna.

Konwencja organizowana jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK), a honorowy patronat nad nią objęły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki oraz Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny w Luksemburgu. Wydarzeniu partnerują Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Krajowa Rada Koordynatorów Projektów Badawczych UE KRAB.

Podczas debat poruszany będzie m.in. temat krajowych i międzynarodowych instrumentów finansowych dostępnych dla innowacyjnych projektów.

W ramach konwencji, 28 listopada, wyłonieni zostaną laureaci 6. edycji Nagrody Kryształowej Brukselki przyznawanej naukowcom i przedsiębiorstwom za wybitne osiągnięcia w promocji i realizacji programów badawczych Unii Europejskiej. "Kryształowa Brukselka zostanie przyznana w trzech kategoriach: dla najlepszego zespołu badawczego, najlepszego przedsiębiorstwa oraz indywidualnych naukowców. Za kilka dni poznany nominowanych do tej nagrody" - powiedziała PAP Marta Chrostowska-Walenta, rzecznik prasowy KPK.

Konwencja odbędzie się w Sali pod Kopułą w siedzibie Ministerstwa Gospodarki. Więcej informacji na stronie: http://www.kpk.gov.pl/konwencja2013/index.html

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019