Strona główna Aktualności
Uczelnie

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę z Nokią

15.01.2014 Uczelnie

Fot. Fotolia

Organizowanie praktyk i staży dla studentów, kreowanie tematów prac dyplomowych i wspomaganie działalności kół naukowych przewiduje umowa, którą podpisały Politechnika Krakowska (PK) i firma Nokia Solutions and Networks (NSN). W ramach umowy chcą wspierać dostęp studentów do najnowszych technologii telekomunikacyjnych.

"Współpraca Politechniki z Nokia Solutions and Networks to ogromna szansa dla studentów, którzy już w trakcie studiów będą mieli dostęp do najnowszych technologii telekomunikacyjnych" - podkreśla prorektor do spraw nauki PK prof. Jan Kazior. "Wielu naszych studentów już w trakcie studiów otrzymuje oferty pracy w branży IT. Doświadczenie, zdobyte w trakcie praktyk i stażów w Nokia Solutions and Networks, jeszcze podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy" - ocenia prof. Kazior.

 

Zgodnie z umową, PK i NSN będą organizować praktyki i staże dla studentów uczelni w krakowskim oddziale Nokia Solutions and Networks. Zamierzają także razem kreować tematy prac dyplomowych, realizowanych przez studentów PK we współpracy ze specjalistami firmy. Umowa obejmuje również organizację zajęć dydaktycznych i szkoleń z udziałem ekspertów firmy. Przedsiębiorstwo będzie też wspomagać działalność kół naukowych na PK i wspierać organizację targów pracy. Absolwenci PK mogą korzystać z ofert zatrudnienia w centrach badawczo-rozwojowych NSN w Krakowie i Wrocławiu. Umowa przewiduje również partnerstwo przy realizacji innowacyjnych projektów, także finansowanych ze źródeł zewnętrznych.

 

"Beneficjentami umowy z NSN będą także naukowcy. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu innowacyjności naszej uczelni" - podkreśla prof. Jan Kazior.

 

Krzysztof Persona, dyrektor działu LTE w krakowskim oddziale Nokia Solutions and Networks wyjaśnia, że dzięki praktykom i stażom w firmie studenci PK mogą się rozwijać zawodowo. "Mamy nadzieję, że po studiach znaczna ich część wybierze oferty pracy u nas" – mówi Persona. "Mamy status centrum badawczo-rozwojowego i liczymy, że wspólnie ze studentami pełnymi twórczych pomysłów będziemy pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami" - dodaje.

 

Politechnika Krakowska kształci obecnie ponad 17,8 tys. studentów. Na trzech z siedmiu wydziałów - w tym na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki, który będzie bezpośrednio współpracował z Nokia Solutions and Networks - kształci na kierunku informatyka.

 

Nokia Solutions and Networks w Polsce jest czołowym dostawcą infrastruktury i usług dla operatorów komórkowych, częścią światowego koncernu, lidera w dziedzinie mobilnej łączności szerokopasmowej. NSN w Polsce zatrudnia blisko 2,5 tysiąca osób, z tego większość w centrach R&D we Wrocławiu i Krakowie. Zajmują się tworzeniem oraz weryfikacją oprogramowania i aplikacji dla sieci komórkowych.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Tagi: nsn , pk
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Geniusz po godzinach Geniusz po godzinach

Albert Einstein był geniuszem nauki - znanym i uwielbianym do tego stopnia, że stał się ikoną popkultury. Mogę się jednak założyć, że oprócz garści "najgrubszych" faktów przeciętny Polak wie o nim skrajnie niewiele. Książka "Jak wyobrażam sobie świat" pozwala skutecznie zwalczyć tę niewiedzę.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi