Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
31.01.2014 aktualizacja 31.01.2014

UMCS uruchamia program zniżek z Kartą Absolwenta UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uruchomił program Karty Absolwenta UMCS, dzięki której wszyscy absolwenci tej uczelni będą mogli korzystać ze zniżek na ofertę edukacyjną Uniwersytetu oraz na usługi i produkty firm, które są partnerami programu.

„Cieszę się, że w ramach obchodów 70-lecia naszej uczelni możemy przedstawić projekt skierowany do naszych absolwentów. Ten program umożliwia nie tylko korzystanie ze zniżek, ale ma na celu również integrację absolwentów, odnowienie kontaktów z uczelnią, jak i promocję uniwersytetu” - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej prorektor UMCS prof. Urszula Bobryk.

Program Absolwent UMCS jest adresowany do osób, które ukończyły studia na tej uczelni – wszystkich typów i kierunków, zarówno studiów stacjonarnych jak i podyplomowych.

Absolwenci UMCS, którzy skorzystają z programu, otrzymają specjalne Karty Absolwenta UMCS. Dzięki nim będą mogli korzystać z różnego rodzaju zniżek i rabatów na ofertę edukacyjną UMCS – m.in. przy opłatach za studia podyplomowe, doktoranckie, kursy doszkalające - dla siebie jak i dla członków rodzin.

Dla posiadaczy karty uczelnia oferuje też inne zniżki m.in. przy korzystaniu z bazy sportowej, na bilety wstępu na wydarzenia kulturalne organizowane przez uczelnię. Z kartą absolwenci UMCS będą mieli też bezpłatny wstęp do prowadzonego przez UMCS ogrodu botanicznego w Lublinie.

Karta Absolwenta UMCS uprawnia także do zniżek i rabatów na usługi i towary różnych firm i instytucji, które są partnerami programu. Swoją ofertę zgłosiło dotychczas kilkadziesiąt różnych firm i placówek, a lista ta ma być systematycznie poszerzana. Karta Absolwenta UMCS może być też wykorzystywana do płacenia np. w sklepach.

UMCS to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce. Uniwersytet ten został powołany 23 października 1944 r. dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego jako uczelnia państwowa z czterema wydziałami: lekarskim, przyrodniczym, rolnym i weterynaryjnym. W kolejnych latach powstawały nowe wydziały, a po kilku reorganizacjach z UMCS wydzieliły się dwie inne lubelskie uczelnie – Akademia Medyczna i Akademia Rolnicza – obecnie Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy.

Łącznie na wszystkich typach studiów na 11 wydziałach UMCS studiuje ponad 22 tys. osób. Uczelnia zatrudnia 1 781 nauczycieli akademickich.

Dotychczas wykształcenie na UMCS zdobyło ponad 210 tys. absolwentów.

PAP - Nauka w Polsce

ren/ krf/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024