25.01.2020
PL EN
13.02.2014 aktualizacja 13.02.2014

Rusza konkurs Global Business Challenge

Rusza rejestracja do międzynarodowego konkursu dla studentów, którzy chcą być liderami biznesu. Zwycięzcy z Polski pojadą w sierpniu na finał do Indii. Rejestracja trwa do 26 marca.

Global Business Challenge to konkurs organizowany co roku przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), który wyłania najzdolniejszych liderów biznesowych młodego pokolenia. Konkurs jest organizowany od 2009 roku, a studenci z Polski po raz pierwszy wzięli w nim udział w 2012 roku. W ubiegłorocznym Global Business Challenge wzięło udział 16 tys. uczestników z 24 krajów, w tym 240 studentów z najlepszych ekonomicznych uczelni w Polsce.

Do udziału w edycji konkursu GBC 2014 studenci mogą zgłaszać się w czteroosobowych zespołach. Po internetowej rejestracji zadaniem grup będzie analiza biznesowego studium przypadku. Swoje przemyślenia drużyny powinny zawrzeć w dokumencie długim na maksymalnie 3 tys. słów - można go przesłać do 23 kwietnia. Prace będą oceniane przez sędziów – przedstawicieli firm partnerskich. To właśnie oni wyłonią cztery najlepsze drużyny, które wezmą udział w finale ogólnopolskim - 11 czerwca w Łodzi.

GBC, poza aspektem edukacyjnym, otwiera studentom studiów licencjackich drzwi do kariery zawodowej. Sponsorami konkursu są firmy, których przedstawiciele bacznie obserwują poczynania uczestników. Najbardziej przebojowi i zaangażowani uczestnicy krajowych finałów GBC bardzo często otrzymują propozycję odbycia płatnego stażu.

Zwycięska drużyna polskiego finału będzie reprezentować nasz kraj w światowym finale konkursu GBC, który odbędzie się w sierpniu w Bombaju w Indiach. Wszyscy uczestnicy krajowego finału otrzymają także elektroniczne gadżety, certyfikaty oraz pamiątkowe statuetki.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu GBC 2014 studenci już się mogą zgłaszać na stronie internetowej: www.cimaglobal.com/gbc

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020