Strona główna Aktualności

We Wrocławiu XX Targi Książki Naukowej

20.03.2014 Konkursy

Fot. Fotolia

Publikacja "Leksykon zieleni Wrocławia" wydawnictwa Via Nova zdobyła główną nagrodę w zorganizowanym w ramach XX Wrocławskich Targów Książki Naukowej konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 67 tytułów z 28 wydawnictw. Jury oceniało książki pod względem adekwatnej do treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji i okładki. Nagrodą główną jest Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Wyniki konkursu ogłoszono w środę podczas inauguracji XX Wrocławskich Targów Książki Naukowej. W tym roku podczas targów po raz pierwszy rozstrzygnięto również konkurs na najlepszą książkę promującą region Dolnego Śląska. Tu również zwyciężyła publikacja „Leksykon zieleni Wrocławia”.

 

Jak powiedziała PAP rzeczniczka targów Wiesława Wilczyńska-Koper, na tegorocznej edycji imprezy swoje stoiska prezentuje ok. 60 wydawców. „To przeważnie oficyny akademickie. Są tu przedstawiciele niemal wszystkich uniwersytetów oraz politechnik, ale również akademii wychowania fizycznego oraz uczelni artystycznych” - mówił rzeczniczka.

 

Targi odbywają się w budynku Politechniki Wrocławskiej. Na stoiskach można znaleźć publikacje niemal ze wszystkich dziedzin nauki. „Ze względu na lokalizację targów dominują nauki techniczne” - dodała rzeczniczka.

 

Tradycyjnie wrocławskim targom towarzyszą spotkania z wydawcami oraz wykłady zaproszonych gości – pisarzy i naukowców. W tym roku wykład na temat „elastycznej stabilności” języka wygłosi językoznawca prof. Jan Miodek. Z czytelnikami spotka się również ks. Adam Boniecki, który opowie o swojej książce „Dookoła świata”.

 

Targi zakończą się w piątek.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

pdo/ ula/ gma/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi