Strona główna Aktualności

Trwa konkurs PAP na statuetkę prestiżowej nagrody

08.04.2014 Konkursy, Popularyzacja nauki, Popularyzator nauki, Konkurs na statuetkę

Fot. Fotolia

Konkurs plastyczny na projekt statuetki - nagrody dla popularyzatorów nauki ogłosiła Polska Agencja Prasowa. Statuetką honorowani będą laureaci najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu Popularyzator Nauki, począwszy od edycji 2014.

Artyści, którzy przystąpią do konkursu, będą mieli za zadanie wyrazić wartości, jakie przyświecają popularyzatorom nauki: fascynacja światem, chęć zdobywania wiedzy i otwartość, która pozwala dzielić się tą wiedzą z innymi, niezależnie od ich wieku i wykształcenia.

 

Mówił o tym w rozmowie z PAP laureat nagrody specjalnej za całokształt działalności popularyzatorskiej w konkursie Popularyzator Nauki 2012 farmakolog, prof. Jerzy Vetulani. Według niego naukowcy nie powinni zazdrośnie strzec wiedzy o tym, co robią w laboratoriach. Przeciwnie. "Wiem, że tam wymyślono rzeczy tak fascynujące, że wszyscy powinni o tym wiedzieć" - tłumaczył.

 

Jubileuszowa X edycja konkursu Popularyzator Nauki zostanie rozstrzygnięta pod koniec 2014 roku. Uhonorowani zostaną jak zwykle naukowcy, dziennikarze, animatorzy popularyzacji oraz instytucje naukowe i organizacje pozarządowe, które zajmują się upowszechnianiem nauki.

 

Swoje projekty statuetek artyści mogą zgłaszać do 30 czerwca. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 5 tys. zł.

 

Szczegóły dotyczące konkursu na projekt statuetki można znaleźć na stronie serwisu Nauka w Polsce.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ula/ agt/ jra/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 1
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Historia o królestwie antynaukowości Historia o królestwie antynaukowości

"W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki" Marcina Rotkiewicza już w samym tytule obiecuje ciekawą opowieść o trzech kontrowersyjnych tematach: żywności modyfikowanej genetycznie, diecie bezglutenowej i ruchach antyszczepionkowych. I tej opowieści dostarcza - ale głównie na jeden z tych tematów.

Więcej

Myśl na dziś

Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym.
Stanisław Jerzy Lec

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi