Strona główna Aktualności
Uczelnie

Absolwenci studiów I stopnia mogą walczyć o Złoty Medal Chemii

12.06.2014 Uczelnie, Konkursy

Fot. Fotolia

Autorzy prac licencjackich lub inżynierskich związanych z chemią mogą się już zgłaszać do prestiżowego konkursu „Złoty Medal Chemii” organizowanego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont Poland. Nagroda główna to 10 tys. zl.

W konkursie brać mogą udział osoby, które w roku akademickim 2013/2014 napisały i obroniły pracę licencjacką lub inżynierską dotyczącą chemii lub pogranicza tej dyscypliny z biologią lub fizyką. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 października.

 

Na laureata Złotego Medalu Chemii 2014 czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Zdobywca Srebrnego Medalu otrzyma 5 tys. zł, a Brązowego – 2,5 tys. zł. Przyznane zostaną także cztery wyróżnienia o wartości 1 tys. zł. Poza tym wszyscy finaliści konkursu zyskują możliwość odbycia stażu naukowego w IChF PAN oraz bezpłatnego realizowania badań w jego laboratoriach w formie krótko- lub długoterminowych projektów.

 

Głównymi kryteriami decydującymi o otrzymaniu wyróżnienia będą: dorobek publikacyjny autora, znaczenie praktyczne otrzymanych rezultatów, wartość naukowa, wykorzystanie nowoczesnych metod analitycznych oraz samodzielność prowadzenia badań.

 

"Poprzez takie inicjatywy, jak konkurs Złoty Medal Chemii pragniemy zaktywizować najzdolniejszych studentów do podjęcia i kontynuacji działalności naukowej w Polsce. Naszym celem jest również popularyzacja i promocja osiągnięć naukowych, które mogą mieć biznesowe wykorzystanie, a przez co służyć większej liczbie odbiorców" - zadeklarował dyrektor generalny DuPont Poland Piotr Gill.

 

Lista 15 finalistów zostanie ogłoszona 7 listopada. Zaprezentują oni swoje prace w siedzibie IChF PAN 18 listopada, a finał czwartej edycji Złotego Medalu Chemii odbędzie się 1 grudnia w Warszawie.

 

W ubiegłorocznej, trzeciej edycji konkursu, do rywalizacji stanęło ponad 60 osób. Złoty Medal Chemii 2013 (http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,398261,zloty-medal-chemii-przyznany.html) trafił do rąk Michała Papaja z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego za pracę licencjacką dotyczącą wytwarzania kropek kwantowych z pojedynczymi atomami kobaltu. Nanostruktury tego typu, wykonane z półprzewodników półmagnetycznych, są perspektywicznymi materiałami dla spintroniki i informatyki kwantowej.

 

Szczegóły dotyczące konkursu Złoty Medal Chemii 2014, w tym jego harmonogram i regulamin, są dostępne na stronie internetowej www.zlotymedalchemii.pl.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi