10.12.2019
PL EN
12.06.2014 aktualizacja 12.06.2014

Ruszyło poszukiwanie wybitnych młodych badaczy w konkursie E(x)plory

Pasjonaci nauki w wieku od 14 do 20 lat mogą zgłaszać swoje projekty badawcze do Konkursu Naukowego E(x)plory. Najlepsze prace zostaną nagrodzone stypendiami naukowymi (pierwsze miejsce to 10 tys. zł) oraz możliwością reprezentowania Polski na zagranicznych konkursach naukowych.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć każdej dziedziny, ale praca powinna mieć charakter naukowy. Uczestnicy mogą np. zaproponować nowe rozwiązanie zaobserwowanego przez siebie problemu albo wskazać jego zastosowanie swojej pracy w praktyce.

Pasjonaci nauki mogą swoje pomysły zgłaszać indywidualnie, albo w zespołach dwu- lub trzyosobowych. Nabór do czwartej edycji konkursu trwa do 24 października 2014 r.

Pierwszą nagrodą jest stypendium naukowe w wysokości 10 tys. zł, druga nagroda wynosi 6 tys. zł, a trzecia - 3 tys. zł. Poza tym laptopami nagrodzona zostanie szkoła oraz opiekun naukowy największej liczby projektów zakwalifikowanych do regionalnego etapu.

150 wybranych przez ekspertów projektów weźmie udział w regionalnym etapie konkursu podczas Festiwali Naukowych E(x)plory w 5 miastach. Młodzi badacze zaprezentują swoje pomysły przed naukowcami oraz przedstawicielami innowacyjnych firm. Będzie to także okazja do udziału w ciekawych warsztatach i niezwykłych pokazach naukowych oraz poznania rówieśników, którzy, tak jak oni, pasjonują się nauką.

Około 30 najlepszych projektów wybranych przez jury będzie można zobaczyć w finale konkursu w marcu 2015 r. Laureaci zdobędą stypendia naukowe oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii oraz Infomatrix w Rumunii.

Więcej informacji na temat Konkursu Naukowego E(x)plory można znaleźć na stronie: www.explory.pl/konkurs-młodych-naukowców

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019