Strona główna Aktualności

Ostatni dzwonek dla kandydatów w konkursie Galileo Masters 2014

25.06.2014 Konkursy

Fot. materiały prasowe

Tylko do końca czerwca instytucje naukowe, firmy i osoby prywatne mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Galileo Masters. Na tych, którzy złożą najciekawsze propozycje wykorzystania technologii nawigacyjnych, czekają ciekawe nagrody, staże oraz wsparcie w komercjalizacji ich idei. Uczestnicy walczą też o 20 tys. euro w europejskim finale zawodów.

European Space Navigation Competition (ESNC) to międzynarodowy konkurs nawiązujący do europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo, który pod koniec tego roku znajdzie się we wstępnej fazie operacyjnej.

 

Jak podkreśla organizator polskiej edycji konkursu, Hubert Bartkowiak z zespołu Kosmonauta.net, "Galileo Masters to obecnie jeden z bardziej przystępnych mechanizmów oceny potencjału biznesowego pomysłów, które wykorzystują nawigację satelitarną”.

Zgłoszenia nadsyłane do Galileo Masters to rozwiązania wykorzystujące w praktyczny sposób dane uzyskiwane z satelitów, dzięki czemu możliwa jest np. lokalizacja osób (turystyka) czy precyzyjne zarządzanie uprawami oraz procesami przemysłowymi. Pomysły konkursowe mogą dotyczyć także logistyki czy systemów wspierających ruch i bezpieczeństwo w różnych gałęziach transportu.

 

Pomysł, którego opisanie nie powinno zająć więcej niż 2-3 godziny, powinien być zgłoszony do 30 czerwca. Każda osoba, zespół, firma lub organizacja może przesłać nieograniczoną liczbę swoich koncepcji związanych z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej. W ubiegłych latach około trzech czwartych wniosków nadesłali studenci oraz start-upy.

 

Oprócz walki o nagrody finansowe - na zwycięzcę polskiej edycji czeka 5 tys. zł - oraz atrakcyjne staże w Polsce i za granicą, finaliści konkursu będą mogli zaprezentować swoje pomysły przed inwestorami. Wnioski zostaną także ocenione przez panel ekspertów, dzięki czemu każdy pomysłodawca dowie się, jakie szanse na komercjalizację ma jego projekt.

 

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne, zespoły, placówki naukowe i edukacyjne oraz przedsiębiorstwa. Najlepsza koncepcja otrzyma nagrodę oraz tytuł zwycięzcy konkursu Galileo Masters w Polsce. Poza tym, zarówno zwycięzca, jak i wszelkie inne zgłoszone pomysły w krajowej edycji będą mogły konkurować o nagrodę główną - 20 tys. euro - i kilka nagród specjalnych w ponadregionalnym finale tego konkursu w Monachium.

 

Od 2004 roku do konkursu Galileo Masters ponad 8200 osób z całego świata zgłosiło prawie 2400 pomysłów. Spośród nadesłanych projektów wybrano ponad 200 zwycięzców i finalistów. Wiele z tych pomysłów zostało następnie wprowadzonych na rynek przez nowo powstałe firmy.

 

Współorganizatorami polskiej edycji konkursu są fundusz kapitałowy Black Pearls, Pomorski Klaster ICT Interizon i Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. Do partnerów imprezy należą: Astri Polska, GMV Innovating Solutions, SmallGIS i Creotech Instruments, AIP Business Link, Olivia Business Centre, PCPD, Intel i Polakpotrafi.pl.

 

Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Gospodarki, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Więcej szczegółów o konkursie znaleźć można na stronach: http://www.galileo-masters.pl  i www.poland.galileo-masters.eu

 

PAP - Nauka w Polsce

 

szl/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi