20.04.2019
PL EN
07.07.2014 aktualizacja 07.07.2014

W lipcu ma ruszyć modernizacja kampusu Uniwersytetu Szczecińskiego

Jeszcze w lipcu ma ruszyć warta ponad 43 mln zł modernizacja kampusu Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Piastów w Szczecinie. Studenci mają rozpocząć naukę w zmodernizowanych i nowoczesnych obiektach w 2017 r.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Szczecińskiego Julia Poświatowska w piątek PAP, "Modernizacja części budynków, które od lat wymagały remontu, zmieni je kolosalnie. W kilku budynkach wymienione zostaną wszystkie instalacje, zaadaptowane zostaną także ich poddasza i piwnice, powstanie sala komputerowa i multimedialna z najnowocześniejszym sprzętem dydaktycznym" - wyliczała Poświatowska.

Prace budowlane obejmą trzy uniwersyteckie budynki. Tam gdzie mieści się teraz archiwum, będzie biblioteka, w kolejnym obiekcie prace obejmą część zaplecza sali gimnastycznej przeznaczonej na potrzeby Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka. Dwa budynki zostaną także dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych studentów.

To w ostatnich latach jedna z większych inwestycji uczelni. Starania Uniwersytetu o modernizację tych budynków trwały siedem lat - dodała Poświatowska.

Całkowity koszt remontu to ponad 43 mln zł, z czego 26,3 mln to dotacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, około 13 mln zł przeznaczył zachodniopomorski urząd marszałkowski, a reszta to środki uczelni.

Zajęcia w wyremontowanych obiektach mają zacząć się w 2017 r. Do tego czasu studenci Wydziału Filologicznego będą się uczyć m.in. na Wydziale Biologii, Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz w uniwersyteckim budynku przy al. Wojska Polskiego.

Uczelnia chce także inwestować w pozostałe obiekty w kompleksie; koszt wszystkich inwestycji oszacowano na około 80 mln zł.

PAP - Nauka w Polsce

res/ son/

Copyright © Fundacja PAP 2019