Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
26.08.2014 aktualizacja 26.08.2014

Trwa nabór na studia "Biznes w biotechnologii" na UJ

Absolwentów ekonomii lub nauk przyrodniczych, którzy myślą o prowadzeniu firmy związanej z badaniami biotechnologicznymi, zainteresować mogą studia podyplomowe: "Biznes w biotechnologii" na UJ. Kandydaci mogą się zgłaszać do 9 września.

Studia organizuje już po raz trzeci Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Jagiellońskim Centrum Innowacji.

Jak podkreślają organizatorzy, wykształcenie biotechnologiczne nie jest warunkiem wzięcia przyjęcia na studia. Oferta kształcenia skierowana jest zarówno do absolwentów nauk przyrodniczych jak i ekonomii, a w programie przewidziano zajęcia wyrównawcze dla obu grup.

Kierunek \"Biznes w biotechnologii\" adresowany jest głównie do osób pragnących prowadzić firmy związane z biotechnologią lub branżami pokrewnymi, a także dla menadżerów, którzy chcieliby wdrażać nowe technologie w swoich przedsiębiorstwach.

W programie studiów są zajęcia dotyczące innowacji w biotechnologii, transferu technologii czy narzędzi stosowanych przy ocenie ryzyka i konkurencji.

W intencji twórców studiów mają one przede wszystkim zachęcić i przygotować młodych absolwentów nauk przyrodniczych do zakładania firm w celu komercjalizacji własnych osiągnięć naukowych. Dlatego w programie kierunku znajdują się także zajęcia z elementów prawa i zarządzania przedsiębiorstwem, ale przede wszystkim zagadnienia dotyczące współpracy z inwestorami przy pozyskiwaniu kapitału, prowadzenia negocjacji finansowych, tworzenia biznesplanu oraz ochrony własności intelektualnej.

Zajęcia - po polsku i angielsku - odbywają się na terenie Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii) oraz Life Science Park w Krakowie.

Wśród wykładowców są menedżerowie i członkowie kadry zarządzającej oraz eksperci zagraniczni - ze Szwecji, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Wykłady teoretyczne z dziedziny nauk przyrodniczych i ekonomicznych wygłaszają pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych polskich uczelni.

Studiom patronują liczne firmy z branży biotechnologicznej; niektóre z nich mają swoje siedziby na terenie krakowskiego Life Science Parku. Dla najlepszych absolwentów przewidziano płatne staże po zakończeniu roku akademickiego.

Rekrutacja na studia odbywa się przez Elektroniczną Rejestrację Kandydatów UJ na www.erk.uj.edu.pl i kończy się 9 września br.

Szczegółowe informacje o studiach dostępne są na stronie: http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/pl,articles,edukacja,studia_podyplomowe,10.html

PAP-Nauka w Polsce

szl/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024