Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
28.08.2014 aktualizacja 28.08.2014

"Polskie Perspektywy" w Oksfordzie czekają na zgłoszenia uczestników

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Czym zajmują się polscy studenci i doktoranci na zagranicznych uczelniach? Jakie prowadzą badania? Czy rozważają powrót do Polski? Odpowiedzi na takie pytania pomoże znaleźć konferencja "Science. Polish Perspectives", której trzecia edycja odbędzie się 24 i 25 października w Oksfordzie. Rejestracja osób, które chcą wziąć udział w wydarzeniu trwa do niedzieli 7 września.

Konferencja \"Science. Polish Perspectives\" jest adresowana do naukowców, doktorantów i studentów z Polski, prowadzących swoje badania na uniwersytetach i w instytutach poza jej granicami. \"To idea, społeczność i platforma, której celem jest szeroko pojęta popularyzacja nauki, wymiana myśli i umocnienie współpracy między polskimi naukowcami pracującymi w różnych krajach\" - informują organizatorzy konferencji w przesłanym PAP komunikacie.

Wydarzenie umożliwia spotkanie się, zbudowanie sieci kontaktów oraz podjęcie dyskusji na tematy związane z uczestnictwem Polski w rozwoju nauki i technologii. Językiem konferencji jest angielski, dlatego mogą w niej brać udział również osoby niemówiące po polsku.

W spotkaniu mogą uczestniczyć młodzi badacze z dziedziny nauk przyrodniczych, matematyczno-fizycznych i ekonomicznych. Dzięki temu prezentowane wystąpienia dotyczą różnorodnych dziedzin: od astrofizyki po zoologię, od nanotechnologii po informatykę kwantową. Nie są to jednak nudne i monotonne wykłady.

\"Organizatorzy dużą wagę przywiązują do jakości przemówień, wzorując się stylem na TED talks – krótkich, atrakcyjnych i przystępnych prezentacjach. W zeszłym roku prezentujący opowiadali m.in. o uczących się maszynach, smakowaniu wzrokiem i o pszczołach wykrywających narkotyki!\" - czytamy w przesłanym PAP komunikacie. Dodatkowo uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach i dyskusjach panelowych oraz zdobyć informacje na temat stypendiów naukowych i finansowania projektów badawczych.

„Przede wszystkim duże wrażenie zrobił na mnie wysoki poziom referatów oraz tak liczne uczestnictwo polskich studentów. Poza tym organizacja samego spotkania była perfekcyjna. Uczestniczyłem już w dziesiątkach konferencji i spotkań naukowych, ale organizacja konferencji Science. Polish Perspectives była wyjątkowo udana. Czuło się autentyczne zaangażowanie i entuzjazm organizatorów” - podkreślił gość honorowy zeszłorocznej edycji prof. Jacek Baranowski. „Science. Polish Perspectives to doskonała okazja by zobaczyć przyszłość polskiej nauki” - skomentował astrofizyk prof. Maciej Konacki.

Rok temu konferencja przyciągnęła ponad 180 osób z dziesięciu krajów. Uczestnicy to głównie młodzi naukowcy oraz studenci z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (27 proc. reprezentuje Cambridge, 8 proc. Oksford, 8 proc. University College London, 4 proc. Imperial College London, 4 proc. London School of Economics).

Zespół organizacyjny konferencji składa się z szesnastu osób – studentów, doktorantów i absolwentów brytyjskich uczelni, reprezentujących dziewięć uniwersytetów i czternaście kierunków. Gospodarzami konferencji, która w tym roku odbędzie się w St. John’s College, jednym z najbardziej prestiżowych kolegiów Uniwersytetu Oksfordzkiego, są Polskie Stowarzyszenia Studenckie na Uniwersytecie w Cambridge, Uniwersytecie Oksfordzkim oraz Polskie Stowarzyszenie Biznesowe na LSE.

Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu powinny zarejestrować się do niedzieli 7 września. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.polishperspectives.org

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024