Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
12.09.2014 aktualizacja 12.09.2014

Szansa na wyjazd do Düsseldorfu - w poszukiwaniu partnerów do projektów badawczych

Badacze, którzy zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszeni do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w październiku w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni z Niemiec, Polski, Holandii, Belgii, Finlandii, Francji oraz Grecji. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 17 października.

Konferencja "Successful R&I in Europe" będzie poświęcona poszukiwaniu partnerów do projektów badawczych w ramach programu Horyzont 2020. Odbędzie się 30 i 31 października. Zjazd organizują: Ministerstwo Innowacji, Nauki i Badań Kraju Związkowego Nadrenii Północnej i Westfalii oraz sieć Enterprise Europe Network, przy wsparciu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej oraz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii.

Badacze, którzy chcą zaprezentować swój projekt podczas warsztatów tematycznych mogą zarejestrować się poprzez formularz online. Pomysły będą omawiane podczas tzw. Call for Presentations. Osoby, których propozycje zostaną wybrane do zaprezentowania, będą miały zapewniony bezpłatny udział w konferencji.

Opłata dla pozostałych uczestników będzie wynosić 100 euro za 2 dni lub 75 euro za jeden dzień. Opłata zawiera transfer z lotniska w Düsseldorfie do hotelu, w którym będzie się odbywać konferencja, wspólną kolację oraz udział w wycieczce "Düsseldorf by night".

Sesje tematyczne koncentrować się będą wokół sześciu głównych dziedzin: teleinformatyki, energii, nanotechnologii, materiałów, zrównoważonej gospodarki, nauk o życiu i Działań Marii Skłodowskiej-Curie.

Na sesjach głównych będą prezentowane udane projekty i zakończone już, jak również te, których autorzy poszukują partnerów do konsorcjów. Uczestnicy dowiedzą się, z jakich usług moga skorzystać przy tworzeniu i składaniu projektów. Jednym z prowadzących konferencję będzie prof. dr inż. Andrzej Górak, polski profesor nauk technicznych, kierownik Katedry Procesów Rozdzielania Cieczy na Wydziale Inżynierii Biochemicznej i Chemicznej Politechniki Dortmundzkiej. Badacz jest równolegle profesorem zwyczajnym na Politechnice Łódzkiej.

W zeszłym roku konferencja zgromadziła 360 uczestników.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://horizon2020.zenit.de/

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024