Strona główna Aktualności

Nauki przyrodnicze po raz szósty zabłysną na scenie

17.09.2014 Popularyzacja nauki

Fot. Fotolia

Szykują się niezłe sceny! 19 i 20 września na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prezentować się będą najlepsi popularyzatorzy nauk ścisłych. Odbędzie się wtedy Ogólnopolski Festiwal „Nauki Przyrodnicze na Scenie 6” („Science on Stage”).

Do udziału w festiwalu zaproszono blisko 300 nauczycieli, wykładowców i popularyzatorów, którzy zajmują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi (fizyką, chemią, biologią, a także matematyką). Wydarzenie to jest częścią cyklu dorocznych europejskich festiwali "Physics on Stage" i "Science on Stage". Nauczycielom uczestniczącym w festiwalu będą towarzyszyć ich uczniowie.

 

Celem poznańskiego festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 6” jest m.in. uświadomienie uczestnikom festiwalu roli nauk przyrodniczych w rozwoju nowoczesnych technologii, zaprezentowanie innowacyjnych sposobów nauczania, a także pokazanie ciekawych i kreatywnych działań uczniów w zakresie uczenia się przedmiotów przyrodniczych.

 

Występy zespołów oceniane będą w trzech kategoriach. Pod uwagę brane będą w pierwszej kategorii demonstracje zjawisk, w drugiej kategorii - działania artystyczne związane z wymienionymi naukami (przedstawienia teatralne, fotografie, rysunki, wiersze itp.), a w trzeciej kategorii pod uwagę brane będą pokazy multimedialne dotyczące najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauk przyrodniczych i matematyki.

 

Najlepsi uczestnicy tegorocznego festiwalu będą mieli szansę wyjechać do Londynu na Europejski Festiwal „Science on Stage Europe", który odbędzie się w czerwcu przyszłego roku. Organizatorzy zapewniają, że londyński festiwal zgromadzi około 400 nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i matematyki z około 30 krajów europejskich i pozaeuropejskich. Grupa polskich uczestników w festiwalu liczyć będzie około 12 nauczycieli wyłonionych głównie spośród uczestników tegorocznego festiwalu w Poznaniu.

 

Ogólnopolski Festiwal „Nauki Przyrodnicze na Scenie 6” („Science on Stage”) odbędzie się na Wydziale Fizyki UAM w dniach 19 i 20 września 2014 r. Szczegółowy program dostępny jest pod adresem internetowym. 

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi