Strona główna Aktualności

E(x)plory czeka na zgłoszenia najmłodszych naukowców

18.09.2014 Konkursy

Fot. Fotolia

Młodzi pasjonaci nauki między 14. a 20. rokiem życia, którzy mają pomysły na projekty badawcze, mogą zgłaszać się do udziału w konkursie E(x)plory 2015. Zgłoszenia można przesyłać do 24 października. Na najlepszych czeka 10 tys. zł.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii w ramach programu E(x)plory. Swoje pomysły na projekty naukowe ze wszystkich dziedzin naukowych mogą zgłaszać pasjonaci nauki w wieku od 14 do 20 lat, pojedynczo lub w dwu- i trzyosobowych zespołach.

 

"Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz +jak?+ +dlaczego?+ i +po co?+, zastanawiasz się jak działa sztuczna inteligencja, szukasz rozwiązań związanych z zanieczyszczeniem środowiska, badasz otaczającą Cię przyrodę albo masz pomysł na niezwykły projekt społeczny, to znaczy, że konkurs naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie" - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 24 października poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.explory.pl.

 

150 wybranych przez ekspertów projektów weźmie udział w regionalnym etapie konkursu podczas Festiwali Naukowych E(x)plory w pięciu miastach. Młodzi badacze zaprezentują swoje pomysły przed naukowcami oraz przedstawicielami innowacyjnych firm. Będzie to także okazja do udziału w warsztatach i pokazach naukowych oraz poznania innych, młodych pasjonatów nauki. Około 30 najlepszych projektów wybranych przez jury będzie można zobaczyć w finale konkursu w marcu 2015 r.

 

Laureaci zdobędą stypendia naukowe oraz wyróżnienia w postaci udziału w zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii oraz Infomatrix w Rumunii. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają stypendia naukowe. Dla zwycięzcy będzie to 10 tys. zł, zdobywca drugiego miejsca zyska 5 tys. zł, a trzeciego 3 tys. zł.

 

Chcąc docenić pracę nauczycieli i mentorów przygotowujących uczniów do E(x)plory, organizatorzy postanowili nagrodzić laptopami szkołę oraz opiekuna naukowego największej liczby projektów zakwalifikowanych do regionalnego etapu.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: www.explory.pl/konkurs-młodych-naukowców

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Geniusz po godzinach Geniusz po godzinach

Albert Einstein był geniuszem nauki - znanym i uwielbianym do tego stopnia, że stał się ikoną popkultury. Mogę się jednak założyć, że oprócz garści "najgrubszych" faktów przeciętny Polak wie o nim skrajnie niewiele. Książka "Jak wyobrażam sobie świat" pozwala skutecznie zwalczyć tę niewiedzę.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi