Strona główna Aktualności
Kosmos

Konkurs „Na tropach astronomii”

09.02.2015 Astronomia, Kosmos, Konkursy

Rysunek z jednego z konkursów, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Źródło: PTA/UP.

„Nie zwlekaj. Zostań reporterem. Napisz reportaż i wyślij go do nas!” - tak do napisania reportażu związanego z astronomią zachęcają potencjalnych uczestników organizatorzy konkursu "Na tropach astronomii", o którym informuje Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA).

W ramach konkursu można nadesłać opis dowolnego miejsca lub obiektu astronomicznego w Polsce. Może to być coś z naszej okolicy zamieszkania albo coś ciekawego, na co natknęliśmy się w trakcie podróży po kraju. Wybór obiektu lub miejsca organizatorzy pozostawiają uczestnikom – mogą to być przykładowo obserwatoria, planetaria, muzea z ekspozycją astronomiczną, pomniki, zegary słoneczne, miejsca upadku meteorytów.

 

"W wielu miejscach w Polsce można natrafić na różne obiekty związane z astronomią. Część z nich jest mało znanych. W ramach naszego konkursu zachęcamy wszystkich chętnych do opisania, co ciekawego i związanego z astronomią spotkali w swojej okolicy lub w trakcie swoich podróży po Polsce" - powiedział dr Waldemar Ogłoza z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Konkurs trwa do 28 lutego br. Dla laureatów przeznaczono nagrody. Nagrodą główną jest bon na sprzęt astronomiczny o wartości 1000 zł. Dla miejsc drugiego i trzeciego przewidziano nagrody książkowe.

 

Dokładne informacje na temat konkursu oraz jego regulamin znajdują się na stronie internetowej.

 

Organizatorami konkursu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Konkurs został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

cza/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi