23.09.2019
PL EN
13.02.2015 aktualizacja 13.02.2015

Wkrótce w Łazarskim IX edycja Akademii Europejskiej dla maturzystów

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Już po raz 9. Uczelnia Łazarskiego zaprasza na Akademię Europejską Dariusza Rosatiego - bezpłatny kurs dla maturzystów przygotowujący do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie. Uroczysta inauguracja i pierwsze zajęcia odbędą się 21 lutego.

Program tegorocznej edycji obejmuje cykl pięciu spotkań. Wykład inauguracyjny poświęcony zagadnieniu demokracji wygłosi prof. dr hab. Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych, wykładowca Uczelni Łazarskiego – poinformowali organizatorzy w przesłanym PAP komunikacie.

Więcej informacji o bezpłatnym kursie można znaleźć na stronie www.akademiaeuropejska.eu oraz na fanpage’u Uczelni Łazarskiego na Facebook’u. Maturzyści zainteresowani udziałem w kursie mogą wypełnić formularz online. 

Jak podają organizatorzy, każde spotkanie składa się z wykładu wprowadzającego i części warsztatowej. Program pozwala powtórzyć niezbędne na maturze wiadomości z zakresu prawa, społeczeństwa, polityki i stosunków międzynarodowych. Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnego typu zadań maturalnych.

Egzamin z wiedzy o społeczeństwie zdawać można na poziomie rozszerzonym. Program Akademii został opracowany właśnie pod kątem wymogów egzaminu maturalnego.

„Bezpłatny kurs pozwala licealistom usystematyzować swoją wiedzę, a tym samym zwiększyć szansę uzyskania dobrego wyniku na maturze. To z kolei może pomóc przyszłym studentom w zdobyciu wymarzonego indeksu – uważa prof. Rosati. – Akademia Europejska sprzyja kształtowaniu umiejętności i postaw obywatelskich, które umożliwiają młodym ludziom odpowiedzialne uczestnictwo w życiu publicznym.

Tematyka każdego wykładu będzie dotyczyć m.in. takich obszarów jak geneza, atrybuty i funkcje państwa, społeczeństwo polskie, jego struktura i problemy, ustrój Rzeczpospolitej Polskiej, ideologie i doktryny polityczne, stosunki międzynarodowe oraz miejsce Polski w Europie.

„Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Kurs pozwala uporządkować wiedzę oraz ułatwia zrozumienie zależności występujących we współczesnym świecie” – informuje Marta Chmielewska, koordynatorka programu z Uczelni Łazarskiego. – Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 1,6 tys. maturzystów.

Dotychczas w ramach Akademii Europejskiej wykłady prowadzili m.in.: prezydent Aleksander Kwaśniewski, prof. Leszek Balcerowicz, Tadeusz Mazowiecki, prof. Bronisław Geremek, sędzia Jerzy Stępień, Tomasz Lis, Jacek Żakowski, Jurek Owsiak.

Zajęcia odbywają się w Uczelni Łazarskiego, zawsze w soboty. Zaplanowane terminy zajęć: 21 lutego, 7 marca, 21 marca, 11 kwietnia i 25 kwietnia. Po zakończeniu kursu maturzyści otrzymują certyfikaty ukończenia Akademii Europejskiej.

PAP – Nauka w Polsce

agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019