Strona główna Aktualności

Gdynia E(x)plory Week po raz czwarty czeka na miłośników nauki

19.03.2015 Imprezy naukowe, Konkursy, Popularyzacja nauki

Fot. Fotolia

Kilkadziesiąt warsztatów, pokazów naukowych, prezentacji konkursowych, paneli dyskusyjnych czeka na uczestników czwartej edycji Gdynia E(x)plory Week. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 - 28 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Gdynia E(x)plory Week to doroczne, kilkudniowe święto nauki, w ramach którego Fundacja Zaawansowanych Technologii, organizator wydarzenia, przygotowuje naukowy program skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych oraz centralnych.

 

Na wszystkich gości tegorocznej edycji Gdynia E(x)plory Week czekają: Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory, Kongres E(x)plory oraz Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory.

 

Największe emocje, zwłaszcza wśród uczestników, budzi ogólnopolski finał Konkursu Naukowego E(x)plory. Najlepsze prace zostaną bowiem nagrodzone stypendiami naukowymi w wysokości 10 tys. zł, 6 tys. zł i 3 tys. zł a ich autorzy otrzymają możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych w USA, Holandii, Belgii i Rumunii. Tegorocznych laureatów poznamy 27 marca.

 

"Laureaci z poprzednich lat odnosili sukcesy także na polu międzynarodowym. Potwierdza to wysoki poziom konkursu, a przede wszystkim jest najlepszym dowodem na to, że polska młodzież jest bardzo zdolna, niekiedy jedynie potrzebuje wsparcia i możliwości zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów" – mówi dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii Joanna Gogolińska.

 

Podczas gdy młodzi wynalazcy będą prezentować swoje projekty w czasie finału konkursu, ich starsi koledzy, którzy myślą już o rozwijaniu swoich pomysłów pod kątem biznesowym, będą mieli okazję pochwalić się swoimi osiągnięciami w specjalnej Strefie Start-upów.

 

Nowym elementem Gdynia E(x)plory Week jest specjalistyczny Kongres E(x)plory. Jego tematem przewodnim w tym roku będą „Innowacje w Polsce: Dzisiaj i Jutro”. W ramach sesji panelowych oraz warsztatów uczestnicy oraz prelegenci będą poszukiwać odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wspierać innowacje i jak robić to najbardziej skutecznie.

 

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane poszczególnymi pokazami, które odbędą się w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory lub udziałem w Kongresie E(x)plory powinny zarejestrować się wypełniając odpowiedni formularz na stronach internetowych www.explory.pl i www.kongres.explory.pl, gdzie znajdą także szczegółowy program poszczególnych wydarzeń.

 

W ubiegłym roku w ramach E(x)plory w Gdyni odbyło się ponad 50 warsztatów, wykładów oraz pokazów naukowych. 45 młodych naukowców z całej Polski, którym towarzyszyło 29 doświadczonych opiekunów naukowych, zaprezentowało 30 najlepszych projektów naukowych. W Festiwalu wzięło udział blisko 2 tys. gości.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mki/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi