10.12.2019
PL EN
19.03.2015 aktualizacja 19.03.2015

Gdynia E(x)plory Week po raz czwarty czeka na miłośników nauki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kilkadziesiąt warsztatów, pokazów naukowych, prezentacji konkursowych, paneli dyskusyjnych czeka na uczestników czwartej edycji Gdynia E(x)plory Week. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 - 28 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Gdynia E(x)plory Week to doroczne, kilkudniowe święto nauki, w ramach którego Fundacja Zaawansowanych Technologii, organizator wydarzenia, przygotowuje naukowy program skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych oraz centralnych.

Na wszystkich gości tegorocznej edycji Gdynia E(x)plory Week czekają: Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory, Kongres E(x)plory oraz Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory.

Największe emocje, zwłaszcza wśród uczestników, budzi ogólnopolski finał Konkursu Naukowego E(x)plory. Najlepsze prace zostaną bowiem nagrodzone stypendiami naukowymi w wysokości 10 tys. zł, 6 tys. zł i 3 tys. zł a ich autorzy otrzymają możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych w USA, Holandii, Belgii i Rumunii. Tegorocznych laureatów poznamy 27 marca.

"Laureaci z poprzednich lat odnosili sukcesy także na polu międzynarodowym. Potwierdza to wysoki poziom konkursu, a przede wszystkim jest najlepszym dowodem na to, że polska młodzież jest bardzo zdolna, niekiedy jedynie potrzebuje wsparcia i możliwości zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów" – mówi dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii Joanna Gogolińska.

Podczas gdy młodzi wynalazcy będą prezentować swoje projekty w czasie finału konkursu, ich starsi koledzy, którzy myślą już o rozwijaniu swoich pomysłów pod kątem biznesowym, będą mieli okazję pochwalić się swoimi osiągnięciami w specjalnej Strefie Start-upów.

Nowym elementem Gdynia E(x)plory Week jest specjalistyczny Kongres E(x)plory. Jego tematem przewodnim w tym roku będą „Innowacje w Polsce: Dzisiaj i Jutro”. W ramach sesji panelowych oraz warsztatów uczestnicy oraz prelegenci będą poszukiwać odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wspierać innowacje i jak robić to najbardziej skutecznie.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane poszczególnymi pokazami, które odbędą się w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory lub udziałem w Kongresie E(x)plory powinny zarejestrować się wypełniając odpowiedni formularz na stronach internetowych www.explory.pl i www.kongres.explory.pl, gdzie znajdą także szczegółowy program poszczególnych wydarzeń.

W ubiegłym roku w ramach E(x)plory w Gdyni odbyło się ponad 50 warsztatów, wykładów oraz pokazów naukowych. 45 młodych naukowców z całej Polski, którym towarzyszyło 29 doświadczonych opiekunów naukowych, zaprezentowało 30 najlepszych projektów naukowych. W Festiwalu wzięło udział blisko 2 tys. gości.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Copyright © Fundacja PAP 2019