Strona główna Aktualności

W czwartek początek zapisów na 15. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

07.04.2015 Popularyzacja nauki, Festiwale nauki

Fot. PAP/ Wojtek Szabelski 26.04.2009

Blisko 150 wykładów, wycieczek, pokazów naukowych, warsztatów, pokazów filmowych, teatralnych i gier miejskich odbędzie się w ramach 15. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Odbędzie się on między 17 a 21 kwietnia, ale zapisy na niektóre wydarzenia ruszają już w czwartek 9 kwietnia.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki organizują Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

 

W ciągu kilku festiwalowych dni prezentowane będą osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta i regionu mają wyjątkową okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką i sztuką. Od kuchni poznać mogą miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji. Festiwal umożliwia poznanie naukowego punktu widzenia na wiele problemów i zjawisk życia codziennego.

 

Festiwal zainauguruje debata "Czy Polska ma alternatywę dla energii z węgla?", która rozpocznie się w piątek, 17 kwietnia, o godz. 18. w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Wśród najważniejszych głównych imprez festiwalu znalazły się też: dyskusja "25 lat wolnej Polski - sukces czy porażka?", astronomiczny pokaz filmowy na czaszy toruńskiego radioteleskopu, a także wykład wyjaśniający tajemnicę najstarszej drukowanej książki kucharskiej z XV wieku, której historia związana jest z Mikołajem Kopernikiem i jego rodziną.

 

Wstęp na wszystkie imprezy Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki tradycyjnie jest bezpłatny, ale na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy, z kolei inne wymagają uzyskania specjalnej wejściówki. Dlatego dwie najważniejsze przedfestiwalowe daty to 9 i 15 kwietnia. Zapisy ruszą w czwartek 9 kwietnia, natomiast wejściówki będą rozdawane w środę 15 kwietnia w godz. 16.00-18.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa.

 

W programie ubiegłorocznej edycji znalazło się 170 imprez - spotkań, prezentacji, wykładów, dyskusji, wycieczek, wystaw, warsztatów i konkursów. Atrakcyjny program przyciągnął około 30 tys. uczestników, także spoza miasta, a nawet regionu. Wejściówki na imprezy z ograniczoną liczbą miejsc rozeszły się błyskawicznie - największą popularnością cieszyły się wycieczki do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem.

 

Szczegółowe informacje na temat festiwalu są dostępne na stronie: https://www.festiwal.torun.pl/

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Dobry robot Dobry robot

Sztuczna inteligencja i roboty coraz śmielej wkraczają między ludzi. Aby zapobiec nieszczęściom i zapewnić komfortową pracę z maszynami naukowcy starają się nauczyć je moralności.

Więcej

Tagi