Strona główna Aktualności

Start-upowe spotkania w Gdyni, Krakowie i Warszawie

29.07.2015 Innowacje

Fot. Fotolia

Konkurs na najlepszy projekt biznesowy oraz spotkania z potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi czekają na twórców polskich start-upów. Trzy spotkania z serii „TechCrunch Let’s Meet Up” odbędą się w Gdyni, Warszawie i Krakowie między 28 a 30 lipca.

Spotkania „TechCrunch Let’s Meet Up” są organizowane przez jeden z najbardziej znanych serwisów poświęconych nowym technologiom i start-upom - TechCrunch.com przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Odbędą się one 28 lipca w Gdyni, 29 lipca w Warszawie i 30 lipca w Krakowie.

 

Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się z potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi oraz zaprezentować swoje innowacyjne projekty w konkursie na najlepszy projekt. W konkursowym jury zasiądzie John Biggs z TechCrunch.com oraz przedstawiciele funduszy wysokiego ryzyka realizujących wspólnie z NCBR nowatorski program BRIdge Alfa, który ma wspierać innowacyjne projekty na wczesnym etapie rozwoju. Projekty ocenią eksperci z funduszy Black Pearls Infini (w Warszawie) i Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju (w Krakowie).

 

Black Pearls, Infini, StartVenture oraz Polski Instytut Badań i Rozwoju w ramach specjalnie utworzonych wehikułów inwestycyjnych, tzw. Alf wybierają najlepsze projekty, które będą mogły wejść na rynek dzięki zapewnieniu im: przejścia przez fazę proof of principle i proof of concept oraz wszystkich usług niezbędnych do przekształcenia w spin-off. Przed powołaniem spin-offu pomysłodawcy mogą otrzymać do 200 tys. zł na weryfikację pomysłu, budowę prototypu i sfinansowanie fazy proof of principle. Projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację, otrzymają wsparcie w formie inwestycji funduszy w wysokości nawet do miliona złotych.

 

W ramach BRIdge Alfa finansowane są już m.in. prace nad sztuczną krwią (wsparcie StartVenture), innowacyjnymi plombami zabezpieczającymi z modułem radiowej identyfikacji (wsparcie Black Pearls) czy bezzałogowym systemem obserwacyjnym (wsparcie Infini).

 

"Polska jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla funduszy zainteresowanych inwestowaniem w projekty wysokich technologii. Rodzime start-upy mają duży potencjał, jednak potrzebują solidnego wsparcia, zarówno merytorycznego, jak i finansowego. Angażując się w +TechCrunch Let’s Meet Up+ NCBR chciało dać okazje naszemu środowisku start-upowemu do sprawdzenia się przed inwestorem w międzynarodowych warunkach" – mówi zastępca dyrektora NCBR Leszek Grabarczyk.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ agt/

Tagi: ncbr , start-up
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Intrygująca wycieczka po kapitalizmie Intrygująca wycieczka po kapitalizmie

Rzadko kiedy biorę do ręki książkę naukową zaintrygowany - skutecznemu zaczytaniu przeszkadza często ich sztywny układ, nieczytelne i skomplikowane tabelki. Inaczej jest w przypadku "Kapitalizmu. Historii krótkiego trwania" autorstwa dr. Kacpra Pobłockiego.

Więcej

Tagi