Strona główna Aktualności
Uczelnie

Poszukiwania najlepszych EDUinspiratorów trwają

27.08.2015 Uczelnie

Fot. Fotolia

Osoby, które aktywnie działały na rzecz rozwoju edukacji i szkolnictwa wyższego - w tym m.in. uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy akademiccy - mogą zgłaszać się do konkursu EDUinspirator. Konkurs dla osób indywidualnych jest uzupełnieniem konkursu EDUInspiracje dla instytucji.

W konkursie mogą wziąć udział indywidualni uczestnicy projektów edukacyjnych dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, programów Erasmus+, „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu”, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, FSS, eTwinning, PO KL, PO WER. Nagrodzone będą osoby, które działają aktywnie w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w swoim środowisku lokalnym.

 

EDUinspiratorem zostać mogą: uczniowie, studenci, młodzież, dorośli słuchacze (w tym seniorzy), nauczyciele i wykładowcy, trenerzy, edukatorzy, pracownicy młodzieżowi, pracownicy instytucji publicznych i niepublicznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji oraz wszystkie inne osoby powiązane z rozwojem edukacji w Polsce.

 

Konkurs organizowany jest już po raz drugi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Hasłem przewodnim konkursu EDUinspirator jest „Inspiruj, Edukuj, Motywuj”. "Takich też laureatów szukamy – z pasją i motywacją, którzy podejmują nowe działania w obszarze edukacji i współpracują z innymi osobami ze swojego otoczenia na rzecz rozwoju systemu edukacji" - zapewniają organizatorzy.

 

Nagrody przyznawane będą w kategoriach takich jak: szkolnictwo wyższe, edukacja: szkolna, zawodowa, językowa, dorosłych, pozaformalna młodzieży, polsko-litewska przyjaźń, technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) oraz przedsiębiorczość.

 

Uczestnicy oceniani będą m.in. pod kątem znaczenia ich działań, potencjału komunikacyjnego i potencjału w zakresie rozpowszechnianie rezultatów czy innowacyjności

 

Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić swoją kandydaturę poprzez złożenie wniosku w systemie http://online.frse.org.pl . Zgłoszenia trwają do 13 września. EDUinspirator stanowi uzupełnienie konkursu EDUinspiracje FRSE.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Dobry robot Dobry robot

Sztuczna inteligencja i roboty coraz śmielej wkraczają między ludzi. Aby zapobiec nieszczęściom i zapewnić komfortową pracę z maszynami naukowcy starają się nauczyć je moralności.

Więcej

Tagi