Strona główna Aktualności
Uczelnie

Poszukiwania najlepszych EDUinspiratorów trwają

27.08.2015 Uczelnie

Fot. Fotolia

Osoby, które aktywnie działały na rzecz rozwoju edukacji i szkolnictwa wyższego - w tym m.in. uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy akademiccy - mogą zgłaszać się do konkursu EDUinspirator. Konkurs dla osób indywidualnych jest uzupełnieniem konkursu EDUInspiracje dla instytucji.

W konkursie mogą wziąć udział indywidualni uczestnicy projektów edukacyjnych dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, programów Erasmus+, „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu”, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, FSS, eTwinning, PO KL, PO WER. Nagrodzone będą osoby, które działają aktywnie w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w swoim środowisku lokalnym.

 

EDUinspiratorem zostać mogą: uczniowie, studenci, młodzież, dorośli słuchacze (w tym seniorzy), nauczyciele i wykładowcy, trenerzy, edukatorzy, pracownicy młodzieżowi, pracownicy instytucji publicznych i niepublicznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji oraz wszystkie inne osoby powiązane z rozwojem edukacji w Polsce.

 

Konkurs organizowany jest już po raz drugi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Hasłem przewodnim konkursu EDUinspirator jest „Inspiruj, Edukuj, Motywuj”. "Takich też laureatów szukamy – z pasją i motywacją, którzy podejmują nowe działania w obszarze edukacji i współpracują z innymi osobami ze swojego otoczenia na rzecz rozwoju systemu edukacji" - zapewniają organizatorzy.

 

Nagrody przyznawane będą w kategoriach takich jak: szkolnictwo wyższe, edukacja: szkolna, zawodowa, językowa, dorosłych, pozaformalna młodzieży, polsko-litewska przyjaźń, technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) oraz przedsiębiorczość.

 

Uczestnicy oceniani będą m.in. pod kątem znaczenia ich działań, potencjału komunikacyjnego i potencjału w zakresie rozpowszechnianie rezultatów czy innowacyjności

 

Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić swoją kandydaturę poprzez złożenie wniosku w systemie http://online.frse.org.pl . Zgłoszenia trwają do 13 września. EDUinspirator stanowi uzupełnienie konkursu EDUinspiracje FRSE.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

"Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta "Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi" - różne oblicza irackiego miasta

Intelektualny i naukowy motor świata, a przy tym miasto, które imponowało przepięknymi i mądrze zorganizowanymi rozwiązaniami architektonicznymi... Opinię godną starożytnej Aleksandrii czy mitycznej Atlantydy miał ponad tysiąc lat temu Bagdad, dziś kojarzony z chaosem i zamachami.

Więcej

Myśl na dziś

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek
Albert Einstein

Nasz blog

Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji! Rektorzy, naukowcy! Doceńcie rolę popularyzacji!

Rola komunikacji naukowej na polskich uczelniach wciąż nie jest dostatecznie doceniona. Ani przez naukowców, ani przez władze uczelni. Zdawałoby się, że prezentowanie osiągnięć naukowców to zadanie biur prasowych. Te jednak często mają ustalone zupełnie inne priorytety.

Więcej

Tagi

-->