Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
07.11.2015 aktualizacja 07.11.2015

Dzień informacyjny dla zainteresowanych konkursami Horyzontu 2020

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Jak nawiązać cenne kontakty, jak starać się o finansowanie dla projektu i zbudować międzynarodowe konsorcjum? Tego dowiedzą się uczestnicy spotkania informacyjnego poświęconego konkursom z programu ramowego Horyzont 2020. Spotkanie poświęcone technologiom przyszłości odbędzie się 17 listopada w Warszawie.

Spotkanie informacyjne, organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy dla programu ramowego Horyzont 2020, będzie poświęcone technologiom przyszłości (Future & Emerging Technologies). Wśród podejmowanych tematów znalazły się: grafen, badania nad ludzkim mózgiem, sztuczna inteligencja, informatyka i telekomunikacja.

"Nasi eksperci oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej opowiedzą, jak nawiązać cenne kontakty, starać się o finansowanie dla projektu i zbudować międzynarodowe konsorcjum dla realizacji projektu" – mówi Zygmunt Krasiński, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego dla programu ramowego Horyzont 2020 – instytucji, która wspiera naukowców i firmy w staraniach o finansowanie z programów ramowych.

Na projekty związane z rozwojem technologii przyszłości w programie ramowym Horyzont 2020 Komisja Europejska przeznaczyła aż 2,7 mld euro. Najbliższe konkursy startują 8 grudnia 2015 r., a ich budżet wynosi ponad 300 mln euro (w latach 2016-2017). Sztandarowymi projektami w tym obszarze są badania nad grafenem i wdrożenie tego materiału do wykorzystania w przemyśle, a także badania nad ludzkim mózgiem dążące do stworzenia sztucznej inteligencji. Projekt wykorzystania superkomputera do osiągnięcia najlepszych na świecie wyników w zakresie mocy obliczeniowej czy konkursy na zupełnie nowe idee to także działania w obszarze technologii przyszłości, o których będzie mowa podczas spotkania.

Odbędzie się ono we wtorek 17 listopada br. o godz. 10 w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Pawińskiego 5B w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024