Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
08.03.2016 aktualizacja 08.03.2016

Ponad 80 atrakcji 12. Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej

Fot. materiay prasowe Fot. materiay prasowe

Ponad 80 spotkań czeka na uczestników festiwalowych 12. Festiwalu Nauki, który między 14 a 20 marca odbędzie się w Dąbrowie Górniczej. Każdemu z festiwalowych dni towarzyszy inny motyw przewodni, np. zdrowie, bezpieczeństwo, technologia, pieniądz i miłość.

12. Festiwal Nauki organizują: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis PAP - Nauka w Polsce.

\"Festiwal Nauki ma na celu integrację środowiska naukowego wokół promowania nauki, kształtowanie postaw odpowiedzialności uczonych za wykorzystywanie odkryć naukowych, promocję regionalnych inicjatyw edukacyjnych oraz uzdolnionej młodzieży. To także sposób na zainteresowanie biznesu potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych\" - ocenia rektor Wyższej Szkoły Biznesu Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Zachęca do udziału w dwóch debatach panelowych: „Od nędzy do pieniędzy” oraz „Pieniądze to nie wszystko”. \"Podczas debat poruszymy problematykę roli pieniądza w osiąganiu celów biznesowych i osobistych. Z drugiej strony pokażemy, że w pogoni za +więcej i coraz więcej+ często zapominamy, że życie to nie tylko praca i pieniądze\" - zapowiada rektor WSB.

Debata \"Od nędzy do pieniędzy”, inaugurująca 12. Festiwal Nauki, odbędzie się w środę 16 marca o godz. 11 w siedzibie WSB w Dąbrowie Górniczej. Poprowadzi ją znana dziennikarka i publicystka Dominika Wielowieyska. W gronie panelistów znaleźli się: prof. Krzysztof Jajuga, prof. Bogdan Nogalski, prof. Marek S. Szczepański, a także przedstawiciele biznesu z Polski i zagranicy: Gerd Fink, Mike Musil oraz Grzegorz Lot.

Z kolei w debacie „Pieniądze to nie wszystko” uczestniczyć będą: dr Joanna Heidtman, prof. Janusz Majcherek oraz Jan Mela. Moderatorem debaty będzie redaktor Adam Sojka. Spotkanie odbędzie się w piątek 18 marca o godz. 12.

Każdemu z festiwalowych dni towarzyszy inny motyw przewodni. W poniedziałek 14 marca będzie nim: \"zdrowie\", we wtorek - \"bezpieczeństwo\", w środę - \"pieniądz\". W czwartek festiwalowi goście poznają ciekawostki związane z \"technologiami\". Motywem przewodnim piątkowych spotkań będzie \"świat\", a sobotnich - \"miłość\". Zamykające festiwal niedzielne spotkania obędą się pod hasłem \"impresje\".

Już po raz drugi do udziału w wydarzeniu Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zachęca szkoły ponadgimnazjalne. W ramach projektu „Nauka na zamówienie” WSB oferuje cykl wykładów dla młodzieży, które poprowadzą nauczyciele akademiccy. Celem projektu jest rozszerzenie programu kształcenia szkół ponadgimnazjalnych o wybrane zagadnienia z nauk ekonomicznych, technicznych, humanistycznych, społecznych czy medycznych.

\"Przez ostatnie 12 lat Festiwal Nauki stał się jedną z najważniejszych inicjatyw naukowych w południowej Polsce, która odbywa się w pięciu miastach: Dąbrowa Górnicza, Cieszyn, Kraków, Olkusz i Żywiec. Ma rzesze swoich wiernych fanów, a liczba zainteresowanych wzrasta z roku na rok. We wszystkich edycjach festiwalu uczestniczyło już 150 tys. osób\" - podsumowuje rektor Dacko-Pikiewicz.

12. Festiwal Nauki ma charakter otwarty, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i program wydarzenia są dostępne na stronie internetowej: www.wsb.edu.pl/festiwalnauki

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024