Strona główna Aktualności
Uczelnie

22 mentorki pomogą studentkom i absolwentkom nauk ścisłych

13.04.2016 Uczelnie, Granty i stypendia

Fot. Fotolia

Studentki i absolwentki, które chcą skorzystać z pomocy mentorek z dziedziny nowych technologii czy nauk ścisłych, mogą zgłosić się do udziału w programie "Lean in STEM". Czekają w nim 22 mentorki - kobiety o wyjątkowych dokonaniach, które chcą dzielić się swoimi doświadczeniami. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 22 kwietnia.

Drugą edycję, pierwszego w Polsce, Programu Mentoringu Kobiecego w branży technologicznej i nauce, realizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Jest on częścią projektu "Lean in STEM", który wspiera budowanie karier kobiecych w obszarze STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics.

 

O opiekę mentorską w programie "Lean in STEM" mogą ubiegać się studentki i absolwentki wydziałów technicznych i ścisłych, które do 22 kwietnia zgłoszą swoją aplikację za pośrednictwem strony: www.leaninstem.pl/program-mentoringowy

 

Wśród mentorek znalazły się: Agnieszka Adamus - menadżerka w Fabryce Gillette (P&G); prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow - była rektor Uniwersytetu Warszawskiego, fizyk; Barbara Nowacka - kanclerka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, informatyczka, działaczka; Katarzyna K. Ochocińska - specjalistka ds. sprzedaży (Siemens); dr Bożena Tyliszczak - badaczka z Politechniki Krakowskiej; Katarzyna Walczyk-Matuszyk - prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators; Aleksandra Sroka - dyrektorka w zespole doradztwa dla instytucji finansowych (The Boston Council Group); Agnieszka Hryniewicz-Bieniek z Google Polska; Dominika Bettman - wiceprezeska ds. finansowych (Siemens); dr Joanna Bagniewska - zoolożka, absolwentka Oxfordu; Grażyna Piotrowska-Oliwa - prezeska Virgin Mobile Polska; Karolina Krakowiak - menedżerka Działu Produkcyjnego (P&G); Katarzyna Zaparty-Makówka ze Schneider Electric Polska; Katarzyna Górnicka - menadżerka IT, Global Business Services (P&G); Agnieszka Krawczyk - dyrektorka personalna (Robert Bosch); Kamila Skorupińska - menadżerka (CEMEX Polska).

 

Wraz z drugą edycją programu organizatorzy wprowadzają nietypowe formy współpracy. Uczestniczki będą mogły wygrać obiad z prezeską firmy Robert Bosch - Krystyną Boczkowską, a także godzinną rozmowę z Jannett Wing - globalną gwiazdą computer science - absolwentką Stanford University i wiceprezeską prestiżowego Microsoft Research. W tym roku premierowo można będzie wziąć udział w "Mentoringu Globalnym", w ramach którego można wejść w relację mentoringową z kobietami z najlepszych instytucji naukowych i technologicznych na świecie.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Tagi: kobiety , mentoring
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 1
Skomentuj Zobacz wszystkie   Dyskutuj na forum

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Koniec schabowego? Koniec schabowego?

Zmiennokształtny makaron, mięso z probówki, wydruki z ryb czy białko z domowego reaktora – takie składniki diety proponują naukowcy. Mają być przy tym zdrowe i smaczne, a nowe prawo ułatwi ich sprzedaż.

Więcej

Tagi