Strona główna Aktualności
Uczelnie

22 mentorki pomogą studentkom i absolwentkom nauk ścisłych

13.04.2016 Uczelnie, Granty i stypendia

Fot. Fotolia

Studentki i absolwentki, które chcą skorzystać z pomocy mentorek z dziedziny nowych technologii czy nauk ścisłych, mogą zgłosić się do udziału w programie "Lean in STEM". Czekają w nim 22 mentorki - kobiety o wyjątkowych dokonaniach, które chcą dzielić się swoimi doświadczeniami. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 22 kwietnia.

Drugą edycję, pierwszego w Polsce, Programu Mentoringu Kobiecego w branży technologicznej i nauce, realizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Jest on częścią projektu "Lean in STEM", który wspiera budowanie karier kobiecych w obszarze STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics.

 

O opiekę mentorską w programie "Lean in STEM" mogą ubiegać się studentki i absolwentki wydziałów technicznych i ścisłych, które do 22 kwietnia zgłoszą swoją aplikację za pośrednictwem strony: www.leaninstem.pl/program-mentoringowy

 

Wśród mentorek znalazły się: Agnieszka Adamus - menadżerka w Fabryce Gillette (P&G); prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow - była rektor Uniwersytetu Warszawskiego, fizyk; Barbara Nowacka - kanclerka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, informatyczka, działaczka; Katarzyna K. Ochocińska - specjalistka ds. sprzedaży (Siemens); dr Bożena Tyliszczak - badaczka z Politechniki Krakowskiej; Katarzyna Walczyk-Matuszyk - prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators; Aleksandra Sroka - dyrektorka w zespole doradztwa dla instytucji finansowych (The Boston Council Group); Agnieszka Hryniewicz-Bieniek z Google Polska; Dominika Bettman - wiceprezeska ds. finansowych (Siemens); dr Joanna Bagniewska - zoolożka, absolwentka Oxfordu; Grażyna Piotrowska-Oliwa - prezeska Virgin Mobile Polska; Karolina Krakowiak - menedżerka Działu Produkcyjnego (P&G); Katarzyna Zaparty-Makówka ze Schneider Electric Polska; Katarzyna Górnicka - menadżerka IT, Global Business Services (P&G); Agnieszka Krawczyk - dyrektorka personalna (Robert Bosch); Kamila Skorupińska - menadżerka (CEMEX Polska).

 

Wraz z drugą edycją programu organizatorzy wprowadzają nietypowe formy współpracy. Uczestniczki będą mogły wygrać obiad z prezeską firmy Robert Bosch - Krystyną Boczkowską, a także godzinną rozmowę z Jannett Wing - globalną gwiazdą computer science - absolwentką Stanford University i wiceprezeską prestiżowego Microsoft Research. W tym roku premierowo można będzie wziąć udział w "Mentoringu Globalnym", w ramach którego można wejść w relację mentoringową z kobietami z najlepszych instytucji naukowych i technologicznych na świecie.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Tagi: kobiety , mentoring
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 1
Skomentuj Zobacz wszystkie   Dyskutuj na forum

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi