Strona główna Aktualności
Technologie

Polak trzeci w prestiżowym programie MIT

16.04.2016 Technologie, Innowacje, Konkursy, Nagrody i wyróżnienia

Zespół DreamGO z nagrodą. Źródło: Aleksander Bilewski

Aleksander Bilewski - absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - wraz ze swoim zespołem zajął trzecie miejsce w prestiżowym programie MIT Entrepreneurship Bootcamp. Przygotowana przez niego platforma ma pomagać ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy.

Program MIT Global Entrepreneurship Bootcamp w Massachusetts Institute of Technology prowadzi Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship. Jest to trzymiesięczny program mentorski, który rozpoczyna się jednotygodniowym intensywnym szkoleniem. Uczestnicy mają do wykonania konkretne zadanie: założenie firmy w jeden tydzień.

 

Tegoroczny Bootcamp odbył się w Seulu. Spośród ponad 800 nadesłanych aplikacji zakwalifikowało się jedynie 75 osób z 40 różnych krajów. W gronie uczestników znalazł się też Polak - absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - Aleksander Bilewski. Był też jednym z założycieli zespołu PolSl Racing biorącego udział w Formule Student, najbardziej prestiżowych zawodach motoryzacyjnych dla studentów na świecie.

 

W finałowej prezentacji start-upu przed inwestorami - wraz ze swoim zespołem - zajął trzecie miejsce. Założona przez jego drużynę platforma DreamGO ma pomagać ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy poprzez kontakt z doświadczonymi profesjonalistami. W zespole znajdują się także Marco Angeles (Singapur), Akshay Kulkarni (Indie), Bona Kim (Korea Południowa), Tarek Sheikh Al-Shbab (Syria) i Simon Cardona (Columbia).

 

„Jesteśmy głęboko przekonani, że nie jesteśmy w stanie rozwiązać wielu problemów na świecie, zanim nie poprawimy tego, w jaki sposób rozwijamy talenty i potencjał drzemiący w każdym z nas” - mówi Aleksander Bilewski, opowiadając o przygotowanej platformie.

 

Massachusetts Institute of Technology to jedna z najlepszych uczelni na świecie i jeden z liderów nauczania przedsiębiorczości. Absolwenci MIT założyli do tej pory już ponad 25 tys. firm, m.in. Dropbox, Bose. Generują one ponad 2 tryliony dolarów przychodów na rok i zatrudniają ponad 3,3 miliona ludzi. Jeżeli MIT było by państwem, to plasowałoby się na 11 miejscu na świecie pod względem przychodów.

 

Kolejna edycja MIT Entrepreneurship Bootcamp odbędzie się już 7 sierpnia na Massachusetts Institute of Technology. Wszyscy zainteresowani mogą aplikować pod tym adresem: http://bootcamp.mit.edu/#/apply/student.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Uczestnicy MIT Global Entrepreneurship Bootcamp. Źródło: Aleksander Bilewski

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Klasyka fizyki dla smyka i laika Klasyka fizyki dla smyka i laika

"Pan Tompkins" to książki, na których wychowały się już zastępy fizyków. Obecnie z jego przygodami mogą się zapoznać kolejne pokolenia. I choć autor - George Gamow - nie żyje od pół wieku, książka została uzupełniona o nowe wątki i tematy, podejmowane w fizyce w ostatnich latach.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->