20.08.2019
PL EN
16.04.2016 aktualizacja 16.04.2016

Polak trzeci w prestiżowym programie MIT

Zespół DreamGO z nagrodą. Źródło: Aleksander Bilewski Zespół DreamGO z nagrodą. Źródło: Aleksander Bilewski

Aleksander Bilewski - absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - wraz ze swoim zespołem zajął trzecie miejsce w prestiżowym programie MIT Entrepreneurship Bootcamp. Przygotowana przez niego platforma ma pomagać ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy.

Program MIT Global Entrepreneurship Bootcamp w Massachusetts Institute of Technology prowadzi Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship. Jest to trzymiesięczny program mentorski, który rozpoczyna się jednotygodniowym intensywnym szkoleniem. Uczestnicy mają do wykonania konkretne zadanie: założenie firmy w jeden tydzień.

Tegoroczny Bootcamp odbył się w Seulu. Spośród ponad 800 nadesłanych aplikacji zakwalifikowało się jedynie 75 osób z 40 różnych krajów. W gronie uczestników znalazł się też Polak - absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - Aleksander Bilewski. Był też jednym z założycieli zespołu PolSl Racing biorącego udział w Formule Student, najbardziej prestiżowych zawodach motoryzacyjnych dla studentów na świecie.

W finałowej prezentacji start-upu przed inwestorami - wraz ze swoim zespołem - zajął trzecie miejsce. Założona przez jego drużynę platforma DreamGO ma pomagać ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy poprzez kontakt z doświadczonymi profesjonalistami. W zespole znajdują się także Marco Angeles (Singapur), Akshay Kulkarni (Indie), Bona Kim (Korea Południowa), Tarek Sheikh Al-Shbab (Syria) i Simon Cardona (Columbia).

„Jesteśmy głęboko przekonani, że nie jesteśmy w stanie rozwiązać wielu problemów na świecie, zanim nie poprawimy tego, w jaki sposób rozwijamy talenty i potencjał drzemiący w każdym z nas” - mówi Aleksander Bilewski, opowiadając o przygotowanej platformie.

Massachusetts Institute of Technology to jedna z najlepszych uczelni na świecie i jeden z liderów nauczania przedsiębiorczości. Absolwenci MIT założyli do tej pory już ponad 25 tys. firm, m.in. Dropbox, Bose. Generują one ponad 2 tryliony dolarów przychodów na rok i zatrudniają ponad 3,3 miliona ludzi. Jeżeli MIT było by państwem, to plasowałoby się na 11 miejscu na świecie pod względem przychodów.

Kolejna edycja MIT Entrepreneurship Bootcamp odbędzie się już 7 sierpnia na Massachusetts Institute of Technology. Wszyscy zainteresowani mogą aplikować pod tym adresem: http://bootcamp.mit.edu/#/apply/student.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2019