Strona główna Aktualności
Technologie

Polak trzeci w prestiżowym programie MIT

16.04.2016 Technologie, Innowacje, Konkursy, Nagrody i wyróżnienia

Zespół DreamGO z nagrodą. Źródło: Aleksander Bilewski

Aleksander Bilewski - absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - wraz ze swoim zespołem zajął trzecie miejsce w prestiżowym programie MIT Entrepreneurship Bootcamp. Przygotowana przez niego platforma ma pomagać ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy.

Program MIT Global Entrepreneurship Bootcamp w Massachusetts Institute of Technology prowadzi Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship. Jest to trzymiesięczny program mentorski, który rozpoczyna się jednotygodniowym intensywnym szkoleniem. Uczestnicy mają do wykonania konkretne zadanie: założenie firmy w jeden tydzień.

 

Tegoroczny Bootcamp odbył się w Seulu. Spośród ponad 800 nadesłanych aplikacji zakwalifikowało się jedynie 75 osób z 40 różnych krajów. W gronie uczestników znalazł się też Polak - absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - Aleksander Bilewski. Był też jednym z założycieli zespołu PolSl Racing biorącego udział w Formule Student, najbardziej prestiżowych zawodach motoryzacyjnych dla studentów na świecie.

 

W finałowej prezentacji start-upu przed inwestorami - wraz ze swoim zespołem - zajął trzecie miejsce. Założona przez jego drużynę platforma DreamGO ma pomagać ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy poprzez kontakt z doświadczonymi profesjonalistami. W zespole znajdują się także Marco Angeles (Singapur), Akshay Kulkarni (Indie), Bona Kim (Korea Południowa), Tarek Sheikh Al-Shbab (Syria) i Simon Cardona (Columbia).

 

„Jesteśmy głęboko przekonani, że nie jesteśmy w stanie rozwiązać wielu problemów na świecie, zanim nie poprawimy tego, w jaki sposób rozwijamy talenty i potencjał drzemiący w każdym z nas” - mówi Aleksander Bilewski, opowiadając o przygotowanej platformie.

 

Massachusetts Institute of Technology to jedna z najlepszych uczelni na świecie i jeden z liderów nauczania przedsiębiorczości. Absolwenci MIT założyli do tej pory już ponad 25 tys. firm, m.in. Dropbox, Bose. Generują one ponad 2 tryliony dolarów przychodów na rok i zatrudniają ponad 3,3 miliona ludzi. Jeżeli MIT było by państwem, to plasowałoby się na 11 miejscu na świecie pod względem przychodów.

 

Kolejna edycja MIT Entrepreneurship Bootcamp odbędzie się już 7 sierpnia na Massachusetts Institute of Technology. Wszyscy zainteresowani mogą aplikować pod tym adresem: http://bootcamp.mit.edu/#/apply/student.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Uczestnicy MIT Global Entrepreneurship Bootcamp. Źródło: Aleksander Bilewski

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi