Strona główna Aktualności
Uczelnie

W maju Dni Narodowego Centrum Nauki w Olsztynie

20.04.2016 Uczelnie, Granty i stypendia

Dni NCN 2015 w Szczecinie. Autor: Michał Niewdana.

Spotkania dla badaczy ubiegających się o granty NCN, prelekcje o roli grantów dla polskich regionów, posiedzenie rady NCN - to punkty obchodów Dni Narodowego Centrum Nauki, które odbędą się 11 i 12 maja w Olsztynie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Jednym z patronów medialnych Dni NCN jest serwis PAP - Nauka w Polsce.

 

Dni NCN to wydarzenie, które odbywa się raz do roku, za każdym razem w innym regionie kraju. Podczas imprezy prezentowana jest oferta konkursowa NCN. To też okazja do wymiany doświadczeń między pracownikami NCN a badaczami i pracownikami administracyjnymi z mniejszych ośrodków akademickich. Taka inicjatywa ma nie tylko upowszechniać wiedzę o systemie grantowym, ale też pozwala NCN na dostosowywanie działalności do potrzeb środowiska naukowego.

 

Główną część Dni NCN w Olsztynie będą stanowić trzy rodzaje warsztatów tematycznych prowadzonych przez pracowników NCN. Pracownicy uczelni będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi administracyjnej i finansowej grantów NCN. W programie uwzględniono zagadnienia związane z przygotowaniem wniosku od strony formalnej oraz realizacją projektu badawczego: sporządzaniem raportów okresowych i końcowych, rozliczaniem i zamykaniem projektu badawczego.

 

W ramach Dni NCN odbędą się spotkania dla badaczy planujących składanie wniosków w konkursach NCN. W trakcie warsztatów koordynatorzy dyscyplin przedstawią aktualną ofertę konkursową NCN oraz wyjaśnią wątpliwości pojawiające się podczas przygotowywania wniosków. Uczestnicy szkolenia poznają m.in. cykl życia wniosku, przeanalizują dokumenty konkursowe i wymagania formalne, a także przećwiczą samodzielną pracę nad wybranymi elementami wniosku o finansowanie badań.

 

Nowością w programie Dni NCN są warsztaty z oceny wniosków o finansowanie projektów badawczych. Spotkanie jest skierowane do bardziej doświadczonych naukowców. Tematyka warsztatów obejmie podstawowe informacje na temat istoty procesu peer review, analizę dokumentów i wymagań konkursowych NCN, zasady sporządzania ocen wniosków oraz część praktyczną, w której uczestnicy samodzielnie ocenią przykładowe wnioski o finansowanie projektów badawczych.

 

Jak co roku, jednym z punktów programu Dni będzie również posiedzenie Rady NCN. Kolejnym nowym elementem wydarzenia jest natomiast spotkanie podsumowujące, podczas którego rektorzy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki wypowiedzą się na temat roli grantów w kształtowaniu środowiska naukowego w regionie. Ponadto podczas spotkania tematykę swoich badań zaprezentuje prof. Michał Horodecki z Uniwersytetu Gdańskiego, laureat Nagrody NCN w obszarze nauk ścisłych i technicznych z 2014 r. oraz kierownik projektu realizowanego w ramach konkursu OPUS 9.

 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie NCN https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2016-04-19-dni-ncn-w-olsztynie

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Koniec schabowego? Koniec schabowego?

Zmiennokształtny makaron, mięso z probówki, wydruki z ryb czy białko z domowego reaktora – takie składniki diety proponują naukowcy. Mają być przy tym zdrowe i smaczne, a nowe prawo ułatwi ich sprzedaż.

Więcej

Tagi