Strona główna Aktualności
Uczelnie

W maju Dni Narodowego Centrum Nauki w Olsztynie

20.04.2016 Uczelnie, Granty i stypendia

Dni NCN 2015 w Szczecinie. Autor: Michał Niewdana.

Spotkania dla badaczy ubiegających się o granty NCN, prelekcje o roli grantów dla polskich regionów, posiedzenie rady NCN - to punkty obchodów Dni Narodowego Centrum Nauki, które odbędą się 11 i 12 maja w Olsztynie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Jednym z patronów medialnych Dni NCN jest serwis PAP - Nauka w Polsce.

 

Dni NCN to wydarzenie, które odbywa się raz do roku, za każdym razem w innym regionie kraju. Podczas imprezy prezentowana jest oferta konkursowa NCN. To też okazja do wymiany doświadczeń między pracownikami NCN a badaczami i pracownikami administracyjnymi z mniejszych ośrodków akademickich. Taka inicjatywa ma nie tylko upowszechniać wiedzę o systemie grantowym, ale też pozwala NCN na dostosowywanie działalności do potrzeb środowiska naukowego.

 

Główną część Dni NCN w Olsztynie będą stanowić trzy rodzaje warsztatów tematycznych prowadzonych przez pracowników NCN. Pracownicy uczelni będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi administracyjnej i finansowej grantów NCN. W programie uwzględniono zagadnienia związane z przygotowaniem wniosku od strony formalnej oraz realizacją projektu badawczego: sporządzaniem raportów okresowych i końcowych, rozliczaniem i zamykaniem projektu badawczego.

 

W ramach Dni NCN odbędą się spotkania dla badaczy planujących składanie wniosków w konkursach NCN. W trakcie warsztatów koordynatorzy dyscyplin przedstawią aktualną ofertę konkursową NCN oraz wyjaśnią wątpliwości pojawiające się podczas przygotowywania wniosków. Uczestnicy szkolenia poznają m.in. cykl życia wniosku, przeanalizują dokumenty konkursowe i wymagania formalne, a także przećwiczą samodzielną pracę nad wybranymi elementami wniosku o finansowanie badań.

 

Nowością w programie Dni NCN są warsztaty z oceny wniosków o finansowanie projektów badawczych. Spotkanie jest skierowane do bardziej doświadczonych naukowców. Tematyka warsztatów obejmie podstawowe informacje na temat istoty procesu peer review, analizę dokumentów i wymagań konkursowych NCN, zasady sporządzania ocen wniosków oraz część praktyczną, w której uczestnicy samodzielnie ocenią przykładowe wnioski o finansowanie projektów badawczych.

 

Jak co roku, jednym z punktów programu Dni będzie również posiedzenie Rady NCN. Kolejnym nowym elementem wydarzenia jest natomiast spotkanie podsumowujące, podczas którego rektorzy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki wypowiedzą się na temat roli grantów w kształtowaniu środowiska naukowego w regionie. Ponadto podczas spotkania tematykę swoich badań zaprezentuje prof. Michał Horodecki z Uniwersytetu Gdańskiego, laureat Nagrody NCN w obszarze nauk ścisłych i technicznych z 2014 r. oraz kierownik projektu realizowanego w ramach konkursu OPUS 9.

 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie NCN https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2016-04-19-dni-ncn-w-olsztynie

 

PAP - Nauka w Polsce

 

lt/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi