Strona główna Aktualności

24 medale dla polskich wynalazców na wystawie „Geneva Inventions"

19.04.2016 Innowacje, Nagrody i wyróżnienia

Źródło: Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów

24 medale, w tym cztery złote medale z wyróżnieniem i pięć medali złotych, zdobyli polscy wynalazcy i naukowcy na 44. Międzynarodowej Wystawie, Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions". W Genewie zaprezentowano około trzydziestu rozwiązań polskich twórców.

Podczas 44. Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions" swoje wynalazki zaprezentowało 695 wystawców z 40 krajów. Łącznie przedstawili oni ponad tysiąc innowacyjnych rozwiązań. Przez pięć dni wystawę odwiedziło ponad 60 tys. zwiedzających.

 

Na polskim stoisku, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, zaprezentowano około trzydziestu rozwiązań polskich twórców z jednostek sfery nauki i przemysłu.

 

Łącznie na 44. wystawie "Geneva Inventions", Polska otrzymała dziewięć złotych medali, w tym aż cztery z wyróżnieniem. Polacy zdobyli również dziesięć srebrnych medali i pięć medali brązowych. Dodatkowo oprócz medali i dyplomów otrzymanych w ramach głównego konkursu wystawy, polskie rozwiązania otrzymały również liczne medale i wyróżnienia od zagranicznych delegacji i stowarzyszeń wynalazców m.in. takich państw, jak Iran, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia, Tajlandia.

 

Złotym medalem z wyróżnieniem doceniono: kamerę cyfrową do szybkiego i precyzyjnego obrazowania promieniowania X z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; inteligentny słownik języka polskiego oparty o wektorowe reprezentacje słów przygotowany na Politechnice Łódzkiej; sposób nakładania analitu z roztworu na podłoże do powierzchniowo wzmocnionej spektroskopii w polu elektrycznym zaprezentowany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN oraz układ do zmiany kąta ustawienia lusterek wstecznych pojazdu jednośladowego względem usytuowania głowy kierowcy zaprojektowany w spółce Smart mirrors Sp. z o.o.

 

Wystawa "Geneva Inventions" to forum wymiany pomysłów i doświadczeń pomiędzy wynalazcami, przemysłem i światem biznesu. Corocznie wartość kontraktów zawieranych przez osoby, które prezentują swoje rozwiązania na tej wystawie, przekracza 50 mln euro. Oprócz możliwości nawiązania cennych kontaktów lub podpisania umowy o komercjalizacji swojego rozwiązania, każda prezentowana innowacja podlega ocenie przez międzynarodowe jury złożone z 85 ekspertów każdej z dziedzin.

 

Pełna lista autorów i tytułów polskich rozwiązań wraz z przyznanymi nagrodami jest dostępna na stronie internetowej.

  

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Klasyka fizyki dla smyka i laika Klasyka fizyki dla smyka i laika

"Pan Tompkins" to książki, na których wychowały się już zastępy fizyków. Obecnie z jego przygodami mogą się zapoznać kolejne pokolenia. I choć autor - George Gamow - nie żyje od pół wieku, książka została uzupełniona o nowe wątki i tematy, podejmowane w fizyce w ostatnich latach.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->