Strona główna Aktualności

24 medale dla polskich wynalazców na wystawie „Geneva Inventions"

19.04.2016 Innowacje, Nagrody i wyróżnienia

Źródło: Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów

24 medale, w tym cztery złote medale z wyróżnieniem i pięć medali złotych, zdobyli polscy wynalazcy i naukowcy na 44. Międzynarodowej Wystawie, Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions". W Genewie zaprezentowano około trzydziestu rozwiązań polskich twórców.

Podczas 44. Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions" swoje wynalazki zaprezentowało 695 wystawców z 40 krajów. Łącznie przedstawili oni ponad tysiąc innowacyjnych rozwiązań. Przez pięć dni wystawę odwiedziło ponad 60 tys. zwiedzających.

 

Na polskim stoisku, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, zaprezentowano około trzydziestu rozwiązań polskich twórców z jednostek sfery nauki i przemysłu.

 

Łącznie na 44. wystawie "Geneva Inventions", Polska otrzymała dziewięć złotych medali, w tym aż cztery z wyróżnieniem. Polacy zdobyli również dziesięć srebrnych medali i pięć medali brązowych. Dodatkowo oprócz medali i dyplomów otrzymanych w ramach głównego konkursu wystawy, polskie rozwiązania otrzymały również liczne medale i wyróżnienia od zagranicznych delegacji i stowarzyszeń wynalazców m.in. takich państw, jak Iran, Chorwacja, Korea Południowa, Rumunia, Tajlandia.

 

Złotym medalem z wyróżnieniem doceniono: kamerę cyfrową do szybkiego i precyzyjnego obrazowania promieniowania X z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; inteligentny słownik języka polskiego oparty o wektorowe reprezentacje słów przygotowany na Politechnice Łódzkiej; sposób nakładania analitu z roztworu na podłoże do powierzchniowo wzmocnionej spektroskopii w polu elektrycznym zaprezentowany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN oraz układ do zmiany kąta ustawienia lusterek wstecznych pojazdu jednośladowego względem usytuowania głowy kierowcy zaprojektowany w spółce Smart mirrors Sp. z o.o.

 

Wystawa "Geneva Inventions" to forum wymiany pomysłów i doświadczeń pomiędzy wynalazcami, przemysłem i światem biznesu. Corocznie wartość kontraktów zawieranych przez osoby, które prezentują swoje rozwiązania na tej wystawie, przekracza 50 mln euro. Oprócz możliwości nawiązania cennych kontaktów lub podpisania umowy o komercjalizacji swojego rozwiązania, każda prezentowana innowacja podlega ocenie przez międzynarodowe jury złożone z 85 ekspertów każdej z dziedzin.

 

Pełna lista autorów i tytułów polskich rozwiązań wraz z przyznanymi nagrodami jest dostępna na stronie internetowej.

  

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi