Strona główna Aktualności
Uczelnie

Projekt społeczny „InteGra” rzeszowskich studentów nagrodzony

29.04.2016 Uczelnie, Społeczeństwo, Konkursy, Nagrody i wyróżnienia

Fot. Fotolia

Projekt społeczny „InteGra”, budujący integrację w środowisku wielokulturowym, który wymyślili i opracowali studenci z Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobył ogólnopolską nagrodę Złote Wilki.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Monika Lewińska, Złote Wilki to nagroda dla młodych ludzi, którzy opracowali projekty społeczne w ramach ogólnopolskiej olimpiady praktycznej „Zwolnieni z Teorii”, skierowanej do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

 

Olimpiada odbywa się pod patronatami honorowymi ministerstw: edukacji narodowej oraz rodziny, pracy i polityki społecznej, a jej organizatorem jest polski start-up społeczny Social Wolves, który działa na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej.

 

Rzeczniczka przypomniała, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może pochwalić się trzecią największą liczbą studentów zagranicznych w Polsce; w szkole krzyżuje się ze sobą wiele kultur, wyznań i obyczajów.

 

„Studenci uczelni, którzy zauważyli symptomy konfliktu międzykulturowego, rozwijającego się w tej lokalnej społeczności, wymyślili i opracowali program, który poprzez najprostsze ludzkie odruchy, takie jak zapoznanie się i wspólna zabawa, pomaga zahamować problemy z integracją” – zauważyła Lewińska.

 

Projekt społeczny „InteGra”, oparty jest na formule konkursowej. Zadaniem uczestnika było odnalezienie w mieście lub wydrukowanie ulotki ze specjalnie przygotowaną planszą gry. Następnie trzeba było nawiązać kontakt z nieznajomym obcokrajowcem i zaproponować mu rozegranie partyjki gry w „kółko-krzyżyk”.

 

Ostatnią fazą gry było zrobienie wspólnego zdjęcia z hashtagiem #InteGraRzeszów i zamieszczenie go na Instagramie lub Facebooku. Tak oznaczone fotografie wzięły udział w losowaniu nagród, który miały pomóc w pielęgnowaniu nowej znajomości. Były to np. bilety na mecze Resovii Rzeszów, wejściówki do parku trampolin lub wspólne wyjście na pizzę czy do kawiarni.

 

W zabawie i integracji wzięło udział 270 osób z Rzeszowa. „Ten sukces został dostrzeżony i nagrodzony przez organizatorów olimpiady. Na finałowej gali był obecny m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że charakter konkursu przekroczył jego najśmielsze oczekiwania” – dodała rzeczniczka.

 

Powołując się na informacje podane na stronie olimpiady „Zwolnieni z Teorii” podała, że w tym roku w jej ramach w całej Polsce zrealizowano łącznie 500 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na życie 5 milionów Polaków. W programie wzięło udział 11 tys. młodych ludzi, czyli blisko 60 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

api/ agt/

Tagi: nagroda
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju Reglamentowane pradzieje. O nowej syntezie najstarszych dziejów naszego kraju

Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. Wielka szkoda.

Więcej

Tagi