Nauka dla Społeczeństwa

25.04.2024
PL EN
16.05.2016 aktualizacja 16.05.2016

4. Zlot Klubu Ptaków Polskich - w najbliższy weekend

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Podglądanie ptaków, łosi, bobrów, motyli i innych stworzeń, na żywo i na filmach, zaplanowano na 4. Zlot Klubu Ptaków Polskich, który potrwa od piątku do niedzieli (20-22 maja) w Goniądzu nad Biebrzą.

"Uczestnikom Zlotu zapewniamy trzy dni wypełnione prawdziwie twórczymi aktywnościami: wycieczki z najlepszymi przewodnikami po Bagnach Biebrzańskich, spływy kajakowe oraz specjalne, terenowe" - czytamy na stronie internetowej Klubu Ptaków Polskich - stowarzyszenia, które zajmuje się propagowaniem wiedzy o ptakach, ich życiu i obyczajach, i przekazywaniem wiedzy na temat możliwości ochrony gatunków.

W trakcie czwartego zlotu przewidziano pokazy filmów przyrodniczych, wykłady, prezentacje i spotkania z twórcami filmów, książek i albumów fotograficznych, m.in. Grzegorzem i Tomaszem Kłosowskimi ("Ptaki Biebrzańskich bagien", "Bocian polski ptak", "Żuraw ptak nadziei" i "Biebrza ptasi raj"), Michałem i Tomaszem Ogrodowczykami ("Rok w puszczy"), Jarkiem Chyrą z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Dawidem Kilonem (autorem rysunków przyrodniczych) i Michałem Książkiem (autorem książki reportażowej "Droga 816", poświęconej nadbużańskiej drodze).

Podczas jednej z prezentacji Dorota Zielińska (Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków) opowie, jak sprawić, by miasta stały się przyjazne ptakom i ludziom. Będą też warsztaty "Ogród na pTAK!", których autorzy opowiedzą, jak stworzyć ogród przyjazny przyrodzie.

Podczas zlotu będą też prezentacje nt. ptaków rzadkich, ginących i migrujących.

"Będziemy dzielić się wspólną pasją oraz rozwijać wiedzę i kreatywność. Będą wieczorne ogniska, a przy nich muzycy, gawędziarze i przyjaciele poznani na poprzednich Zlotach. Wszystko w otoczeniu magicznych Bagien Biebrzańskich i w niepowtarzalnym klimacie na pTAK!" - zapowiadają organizatorzy.

Organizatorzy zlotu szczególnie zapraszają osoby o nazwiskach, które brzmienie zawdzięczane jest ptakom: Wróblewskich, Czajkowskich, Bocianów, Sowińskich, Szczygłów i... Żółtodziobów.

PAP - Nauka w Polsce

zan/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024