Strona główna Aktualności
Uczelnie

Konferencja o STEM i roli kobiet w naukach ścisłych-wkrótce w Warszawie

19.05.2016 Uczelnie, Imprezy naukowe

Fot. Fotolia

Dyskusje o roli kobiet w naukach ścisłych, inżynieryjnych i technicznych (STEM), ranking szkół ponadgimnazjalnych najlepiej uczących w tych dziedzinach i okrągły stół instytucji popularyzujących nauki ścisłe to część wydarzeń konferencji, która 31 maja i 1 czerwca odbędzie się w Warszawie.

Konferencja „STEM Education for Innovation - Women In the forefront” odbędzie się między 31 maja a 1 czerwca 2016 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. To największe w Europie spotkanie w dziedzinie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

 

"Takiego spotkania na temat STEM i roli kobiet w tym obszarze jeszcze w Polsce nie było" - mówi dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy dr Bianka Siwińska. "Na konferencji wystąpi 60 znakomitych mówców z 15 krajów. Wśród nich Steven Zipkes - reformator szkolnictwa średniego USA i zdobywca prestiżowej nagrody National STEM Visionary oraz prof. Whitney Hishier - dyrektor Executive Education w University of California, Berkeley" - dodaje.

 

Wśród gości znajdą się też eksperci z: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Norwegii, Arabii Saudyjskiej, Bangladeszu, Tadżykistanu, Białorusi, Irlandii, Słowacji i Etiopii. W programie konferencji znalazły się dyskusje m.in. na temat: możliwości wykorzystania potencjału kobiet w obszarze STEM; wsparciu obecności kobiet w nauce i szkolnictwie wyższym; wizerunku kobiet-inżynierów i naukowców; inicjatyw łączących nauki ścisłe ze sztuką.

 

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy poznają wyniki Rankingu STEM, wskazującego szkoły ponadgimnazjalne, w których najlepiej uczy się matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Partnerem rankingu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Odbędzie się także Okrągły Stół dla STEM - inicjatywa osób i instytucji zainteresowanych popularyzacją nauk technicznych i ścisłych, zbliżeniem pomiędzy światem uczelni i biznesu technologicznego i wspieraniem uruchomiania potencjału kobiet w nauce, technologii, innowacji. Gospodarzami Okrągłego Stołu będą Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Siemens.

 

Dla najmłodszych, którzy przyjadą na konferencję z rodzicami, powstanie kącik STEM Fun4kids. Dzieci będą mogły zobaczyć w nim jak działa drukarka 3D, spróbować swoich sił w konstruowaniu przedmiotów z klocków LEGO, czy wcielić się w rolę małych inżynierów i porozmawiać z androidem.

 

Organizatorzy konferencji przewidują także specjalną ofertę dla młodych, utalentowanych adeptek STEM - Przestrzeń dla Wschodzących Gwiazd STEM. Odbywać się w niej będą spotkania z kobietami, które odniosły już sukces w nauce i technologii, warsztaty kariery. Prezentowane będą także stypendia "Nowe technologie dla dziewczyn" Intel i Perspektyw i program akceleracyjny "Girls go start-up! Academy".

 

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

 

Program wydarzenia jest dostępny na stronie http://www.leaninstem.pl/conference

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Fot. materiały prasowe

Fot. Fotolia

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi