Strona główna Aktualności
Uczelnie

Konferencja o STEM i roli kobiet w naukach ścisłych-wkrótce w Warszawie

19.05.2016 Uczelnie, Imprezy naukowe

Fot. Fotolia

Dyskusje o roli kobiet w naukach ścisłych, inżynieryjnych i technicznych (STEM), ranking szkół ponadgimnazjalnych najlepiej uczących w tych dziedzinach i okrągły stół instytucji popularyzujących nauki ścisłe to część wydarzeń konferencji, która 31 maja i 1 czerwca odbędzie się w Warszawie.

Konferencja „STEM Education for Innovation - Women In the forefront” odbędzie się między 31 maja a 1 czerwca 2016 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. To największe w Europie spotkanie w dziedzinie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

 

"Takiego spotkania na temat STEM i roli kobiet w tym obszarze jeszcze w Polsce nie było" - mówi dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy dr Bianka Siwińska. "Na konferencji wystąpi 60 znakomitych mówców z 15 krajów. Wśród nich Steven Zipkes - reformator szkolnictwa średniego USA i zdobywca prestiżowej nagrody National STEM Visionary oraz prof. Whitney Hishier - dyrektor Executive Education w University of California, Berkeley" - dodaje.

 

Wśród gości znajdą się też eksperci z: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Norwegii, Arabii Saudyjskiej, Bangladeszu, Tadżykistanu, Białorusi, Irlandii, Słowacji i Etiopii. W programie konferencji znalazły się dyskusje m.in. na temat: możliwości wykorzystania potencjału kobiet w obszarze STEM; wsparciu obecności kobiet w nauce i szkolnictwie wyższym; wizerunku kobiet-inżynierów i naukowców; inicjatyw łączących nauki ścisłe ze sztuką.

 

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy poznają wyniki Rankingu STEM, wskazującego szkoły ponadgimnazjalne, w których najlepiej uczy się matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Partnerem rankingu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Odbędzie się także Okrągły Stół dla STEM - inicjatywa osób i instytucji zainteresowanych popularyzacją nauk technicznych i ścisłych, zbliżeniem pomiędzy światem uczelni i biznesu technologicznego i wspieraniem uruchomiania potencjału kobiet w nauce, technologii, innowacji. Gospodarzami Okrągłego Stołu będą Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Siemens.

 

Dla najmłodszych, którzy przyjadą na konferencję z rodzicami, powstanie kącik STEM Fun4kids. Dzieci będą mogły zobaczyć w nim jak działa drukarka 3D, spróbować swoich sił w konstruowaniu przedmiotów z klocków LEGO, czy wcielić się w rolę małych inżynierów i porozmawiać z androidem.

 

Organizatorzy konferencji przewidują także specjalną ofertę dla młodych, utalentowanych adeptek STEM - Przestrzeń dla Wschodzących Gwiazd STEM. Odbywać się w niej będą spotkania z kobietami, które odniosły już sukces w nauce i technologii, warsztaty kariery. Prezentowane będą także stypendia "Nowe technologie dla dziewczyn" Intel i Perspektyw i program akceleracyjny "Girls go start-up! Academy".

 

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

 

Program wydarzenia jest dostępny na stronie http://www.leaninstem.pl/conference

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ zan/

Fot. materiały prasowe

Fot. Fotolia

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego Inka o... Inkach - monumentalne dzieje państwa inkaskiego

Z historią, zwyczajami, życiem codziennym oraz religią Inków spisaną na pocz. XVII w. przez potomka hiszpańskiego konkwistadora i inkaskiej księżniczki można zapoznać się w monumentalnym tomie "O Inkach uwagi prawdziwe", który ukazał się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Więcej

Myśl na dziś

Stosunek pomiędzy nauką a myśleniem staje się autentyczny dopiero wówczas, gdy dostrzegamy przedzielającą je przepaść.
Martin Heidegger

Nasz blog

Koniec schabowego? Koniec schabowego?

Zmiennokształtny makaron, mięso z probówki, wydruki z ryb czy białko z domowego reaktora – takie składniki diety proponują naukowcy. Mają być przy tym zdrowe i smaczne, a nowe prawo ułatwi ich sprzedaż.

Więcej

Tagi