Strona główna Aktualności

Która gra komputerowa jest najlepsza?

09.06.2016 Konkursy

Fot. Fotolia

Młodzi twórcy gier komputerowych z całej Polski zaprezentują swoje autorskie prototypy gier podczas organizowanego przez Politechnikę Łódzką (PŁ) 8. Ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Do rywalizacji można się zgłaszać do 18 czerwca.

Jak informuje rzeczniczka PŁ dr Ewa Chojnacka, forum organizowane 1 lipca w Łodzi zgromadzi liderów, projektantów, programistów, grafików, projektantów poziomów, ale również artystów koncepcyjnych, muzyków, dźwiękowców i projektantów interfejsów. Zgodnie z ideą konkursu zespoły zaprezentują oryginalne pomysły na gry komputerowe oraz to, w jakim stopniu udało im się wypełnić różne role i kompetencje niezbędne do stworzenia prototypu gry.

 

"Na zwycięzców i wyróżnionych czekają nagrody ufundowane przez firmy. Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter, ponieważ sektor gier wideo został uznany od tego roku za ambasadora nowoczesnej Polski. Tym samym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umożliwiło finansowanie prac badawczych, tak by polski przemysł gier mógł jeszcze skuteczniej konkurować z zagranicznymi twórcami" - podkreśla dr Chojnacka.

 

Konkurs został rozszerzony o dwa wydarzenia - warsztaty i konferencję. Warsztaty prowadzone będą przez praktyków biznesu i ekspertów branży i mają stać się przyczynkiem do nawiązania współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych prac badawczo - rozwojowych.

 

Równolegle z warsztatami zorganizowana zostanie konferencja obejmująca tematykę wskazaną przez program sektorowy GAMEINN. Dzięki temu wydarzeniu firmy zapoznają się z kompetencjami uczelni w zakresie gier video, co pozwoli zwiększyć potencjał oraz innowacyjność polskich producentów gier na arenie globalnej.

 

W wydarzeniu zapowiedzieli udział czołowi polscy przedstawiciele branży gier wideo. Wśród nich na prawie trzy tygodnie przed wydarzeniem można wymienić: Microsoft, CD Projekt, Techland, 11bit Studios, Teyon, Vivid Games, AT Games, Wastelands Interactive, ale zainteresowanie sięga szeroko poza grono wymienionych firm.

 

O wynikach konkursu zdecyduje jury złożone z przedstawicieli firm oraz pracowników z głównych ośrodków akademickich w Polsce, które kształcą studentów w dziedzinie gier komputerowych.

 

Finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych odbędzie się 1 lipca w Art_Inkubatorze zlokalizowanym w Fabryce Sztuki w Łodzi.

 

Do konkursu można się zgłaszać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej.

 

 

PAP - Nauka w Polsce

 

kol/ agt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi