Strona główna Aktualności
Historia i kultura

Konkurs "Zabytkomania" - zgłoszenia kandydatur do końca czerwca

16.06.2016 Historia i kultura, Konkursy

Fot. Fotolia

Do końca czerwca można zgłaszać filmy do drugiej edycji konkursu "Zabytkomania". Celem akcji Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) jest rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi i upowszechnianie wiedzy o zabytkach i lokalnym dziedzictwie kulturowym.

Konkurs „Zabytkomania” skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów i absolwentów szkół filmowych oraz pasjonatów zabytków i dziesiątej muzy.

 

W tym roku organizatorzy czekają na filmy związane z dziedzictwem niematerialnym, czyli tradycjami, obrzędami i zwyczajami. Drugą kategorią są spoty promocyjne poświęcone tematyce Europejskich Dni Dziedzictwa lub filmy dotyczące Pomników Historii. Wśród tych szczególnych zabytków są zarówno obiekty tak oczywiste, jak historyczny zespół miasta Krakowa, czy zamek krzyżacki w Malborku, ale i Hala Stulecia we Wrocławiu, czy Kanał Augustowski - zwracają uwagę organizatorzy w przesłanym komunikacie.

 

Organizatorzy zachęcają do obejrzenia pięciu produkcji filmowych (http://filmotekaszkolna.pl/zabytkomania), które zostały nakręcone w tym roku podczas warsztatów Studia Filmoteki Szkolnej „Zabytkomania”. Ich zdaniem, mogą stanowić inspirację do stworzenia konkursowych obrazów. Spot konkursu można obejrzeć tutaj.

 

Filmy można zgłaszać do 30 czerwca. Regulamin zabawy dostępny jest na stronie: www.nid.pl

 

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wręczenie nagród dla najlepszych filmów odbędzie się 29 września br., podczas gali drugiej edycji konkursu „Zabytkomania”, organizowanej w kinie Kultura w Warszawie.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

szz/ agt/

Tagi: nid , pisf , zabytkomania

Fot. materiały prasowe

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Jazzmen w świecie fizyki; fizyk w świecie jazzu Jazzmen w świecie fizyki; fizyk w świecie jazzu

Książka "Jazz i fizyka” wymaga skupienia, ale jej unikalny temat sprawia, że ulegamy narracji fizyka i saksofonisty jazzowego Stephona Alexandra. Przekonuje on, że Wszechświat ma ukrytą muzyczną naturę, odwołując się przy tym do teorii naukowych, jazzowych improwizacji, spotkań z inspirującymi go fizykami i muzykami.

Więcej

Myśl na dziś

Odrobina filozofii skłania umysł człowieka ku ateizmowi. Ale prawdziwa głębia filozofii zwraca umysł ku religii.
Francis Bacon

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->