Strona główna Aktualności
Uczelnie

Już 27 polskich instytucji naukowych ma logo HR Excellence in Research

25.06.2016 Uczelnie, Nagrody i wyróżnienia

Fot. materiały prasowe

Już 27 polskich instytucji naukowych może posługiwać się prestiżowym logo HR Excellence in Research, które Komisja Europejska przyznaje uniwersytetom i instytutom tworzącym sprzyjające warunki pracy. Do grona docenionych dołączyły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Instytut Włókiennictwa i Instytut Matematyki PAN.

Logo HR Excellence in Research Komisja Europejska nadaje instytucjom, które wdrażając zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych, tworzą przyjazne środowisko pracy i rozwoju. Jednostki, otrzymując logo, zobowiązują się do tworzenia sprzyjających warunków pracy, rozwoju kariery oraz przejrzystych procesów rekrutacji pracowników naukowych.

 

Wśród nich znajduje się już 27 polskich instytucji. Niedawno do grona docenionych znakiem dołączyły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Włókiennictwa w Łodzi oraz Instytut Matematyki PAN.

 

W gronie uczelni posiadających logo są już: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet SWPS, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

 

Mogą pochwalić się nim też następujące instytuty Polskiej Akademii Nauk: Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt, Instytut Psychologii, Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych we Wrocławiu, Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa; Instytut Agrofizyki w Lublinie, Instytut Chemii Fizycznej, Instytut Fizyki, Instytut Genetyki Roślin, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, Instytut Badań Literackich, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. J. Habera oraz Instytut Oceanologii.

 

Wśród innych polskich instytucji naukowych, którym przyznano HR Excellence in Research znalazły się: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Instytut Technologii Elektronowych, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej oraz Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

 

Przyznawanie logo jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w UE. Działania te mają przyczynić się do zwiększania liczby pracowników naukowych instytucji europejskich. KE wspiera instytucje wdrażające zasady Europejskiej Karty i Kodeksu, organizując spotkania i dyskusje z udziałem zaangażowanych instytucji. A ponadto promuje takie instytucje wśród międzynarodowych organizacji i naukowców jako te, które zapewniają naukowcom najlepsze warunki pracy i rozwoju.

 

Znak HR Excellence in Research nie jest przyznawany na zawsze. Posługujące się nim instytucje co dwa lata podlegają kontroli Komisji Europejskiej. W przypadku stwierdzenia uchybień, prawo do używania znaku może zostać cofnięte.

 

Lista instytucji wyróżnionych logo jest dostępna na stronie: http://ec.europa.eu/euraxess/index.cfm/rights/strategy4ResearcherOrgs#P

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Geniusz po godzinach Geniusz po godzinach

Albert Einstein był geniuszem nauki - znanym i uwielbianym do tego stopnia, że stał się ikoną popkultury. Mogę się jednak założyć, że oprócz garści "najgrubszych" faktów przeciętny Polak wie o nim skrajnie niewiele. Książka "Jak wyobrażam sobie świat" pozwala skutecznie zwalczyć tę niewiedzę.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi