Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
13.07.2016 aktualizacja 13.07.2016

Studenci anglojęzycznej specjalności Aviation Management zdobędą certyfikaty IATA

Studenci jedynej w Polsce anglojęzycznej specjalności Aviation Management- zarządzanie lotnictwem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mogą wziąć udział w prestiżowych szkoleniach IATA i zdobyć ich certyfikaty.

Taką możliwość oferuje studentom projekt „Logistyka kariery” realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczelnia ta jako jedna z 40 uczelni w kraju i jedyna na Podkarpaciu wygrała grant w wysokości prawie 600 tys. zł na realizację tego projektu, ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Jak poinformował PAP Szymon Taranda z biura prasowego uczelni, dzięki realizacji tego projektu studenci elitarnych anglojęzycznych studiów Aviation Management będą mogli poszerzyć zakres swoich kompetencji.

„Kluczowym elementem projektu jest możliwość odbycia szkolenia i zdobycia certyfikatu IATA. Studenci będą mogli podejść do szkolenia IATA Ground Operations Management lub IATA Cargo Introductory Course. Certyfikaty wydawane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. International Air Transport Association - IATA) są najbardziej rozpoznawalnymi na świecie dokumentami, które potwierdzają kompetencje pracowników rynku przewozów lotniczych” - wyjaśnił Taranda.

Dodał, że komercyjny koszt takiego szkolenia to ok. 8 tys. zł, a studenci rzeszowskiej uczelni będą mogli go zdobyć bezpłatnie.

Projekt „Logistyka kariery” będzie realizowany przez dwa kolejne lata, a do udziału w nim zakwalifikowanych zostanie 40 najlepszych studentów specjalności Aviation Management. O przystąpieniu do konkursu zadecyduje średnia ze studiów oraz zaangażowanie w działalność pozadydaktyczną.

Projekt przewiduje także dla studentów wycieczkę fakultatywną na międzynarodowe lotniska. Będą oni mogli m.in. zwiedzić lotnisko Frankfurt-Hahn czy europejskie centrum sortujące jednej z firm kurierskich, które zlokalizowane jest na lotnisku w Kolonii.

Dodatkowo studenci będą mieli okazję polepszyć też swoje umiejętności językowe i informatyczne.

„Wezmą udział w szkoleniu ze specjalistycznego lotniczego języka angielskiego oraz poznają program do zarządzania projektami” - zaznaczył Taranda.

Ponadto w ramach projektu uczestnicy poznają tajniki codziennej pracy menedżerów rynku przewozów lotniczych, spotkają się ze specjalistami z linii lotniczych, lotnisk oraz z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Aviation Management to specjalność, która ruszyła na kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w październiku 2010 roku. Jest to jedyna w Polsce i jedna z kilku w Europie taka specjalność. Zajęcia są prowadzone w języku angielskim. Studia trwają sześć semestrów. Partnerem studiów są linie lotnicze Lufthansa.

Istotnym elementem tych studiów są zajęcia praktyczne prowadzone przez międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej, a także praktyki w liniach lotniczych.

Studenci podczas studiów są przygotowywani do samodzielnego przeprowadzania analiz, rozwiązywania problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych. Pracują m.in. na symulatorze pracy menedżera linii lotniczej, uczą się też obsługi programu symulującego pracę lotniska ARCPort.

Aviation Management zapewnia studentom również udział w badaniach organizowanych dla sektora lotniczego, specjalistycznych seminariach i konferencjach oraz międzynarodowe kontakty, które pomagają studentom w kształtowaniu swojej kariery.

Absolwenci tej specjalności mają szansę na zatrudnienie w branży lotniczej niemal na całym świecie, np. na lotniskach w różnych działach, a także w firmach, które czarterują samoloty lub zajmują się przewozem lotniczym towarów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała w 1996 r. Na 21 kierunkach studiów (ponad 70 specjalności), w tym siedmiu anglojęzycznych kształci się ok. sześciu tys. studentów. Do ich dyspozycji jest łącznie ponad 70 nowoczesnych laboratoriów.

PAP - Nauka w Polsce

api/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024