Strona główna Aktualności
Uczelnie

Studenci anglojęzycznej specjalności Aviation Management zdobędą certyfikaty IATA

13.07.2016 Uczelnie

Fot. PAP/EPA/ FRANK RUMPENHORST 29.08.2013

Studenci jedynej w Polsce anglojęzycznej specjalności Aviation Management- zarządzanie lotnictwem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mogą wziąć udział w prestiżowych szkoleniach IATA i zdobyć ich certyfikaty.

Taką możliwość oferuje studentom projekt „Logistyka kariery” realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczelnia ta jako jedna z 40 uczelni w kraju i jedyna na Podkarpaciu wygrała grant w wysokości prawie 600 tys. zł na realizację tego projektu, ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Jak poinformował PAP Szymon Taranda z biura prasowego uczelni, dzięki realizacji tego projektu studenci elitarnych anglojęzycznych studiów Aviation Management będą mogli poszerzyć zakres swoich kompetencji.

 

„Kluczowym elementem projektu jest możliwość odbycia szkolenia i zdobycia certyfikatu IATA. Studenci będą mogli podejść do szkolenia IATA Ground Operations Management lub IATA Cargo Introductory Course. Certyfikaty wydawane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. International Air Transport Association - IATA) są najbardziej rozpoznawalnymi na świecie dokumentami, które potwierdzają kompetencje pracowników rynku przewozów lotniczych” - wyjaśnił Taranda.

 

Dodał, że komercyjny koszt takiego szkolenia to ok. 8 tys. zł, a studenci rzeszowskiej uczelni będą mogli go zdobyć bezpłatnie.

 

Projekt „Logistyka kariery” będzie realizowany przez dwa kolejne lata, a do udziału w nim zakwalifikowanych zostanie 40 najlepszych studentów specjalności Aviation Management. O przystąpieniu do konkursu zadecyduje średnia ze studiów oraz zaangażowanie w działalność pozadydaktyczną.

 

Projekt przewiduje także dla studentów wycieczkę fakultatywną na międzynarodowe lotniska. Będą oni mogli m.in. zwiedzić lotnisko Frankfurt-Hahn czy europejskie centrum sortujące jednej z firm kurierskich, które zlokalizowane jest na lotnisku w Kolonii.

 

Dodatkowo studenci będą mieli okazję polepszyć też swoje umiejętności językowe i informatyczne.

 

„Wezmą udział w szkoleniu ze specjalistycznego lotniczego języka angielskiego oraz poznają program do zarządzania projektami” - zaznaczył Taranda.

 

Ponadto w ramach projektu uczestnicy poznają tajniki codziennej pracy menedżerów rynku przewozów lotniczych, spotkają się ze specjalistami z linii lotniczych, lotnisk oraz z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

Aviation Management to specjalność, która ruszyła na kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w październiku 2010 roku. Jest to jedyna w Polsce i jedna z kilku w Europie taka specjalność. Zajęcia są prowadzone w języku angielskim. Studia trwają sześć semestrów. Partnerem studiów są linie lotnicze Lufthansa.

 

Istotnym elementem tych studiów są zajęcia praktyczne prowadzone przez międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej, a także praktyki w liniach lotniczych.

 

Studenci podczas studiów są przygotowywani do samodzielnego przeprowadzania analiz, rozwiązywania problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych. Pracują m.in. na symulatorze pracy menedżera linii lotniczej, uczą się też obsługi programu symulującego pracę lotniska ARCPort.

 

Aviation Management zapewnia studentom również udział w badaniach organizowanych dla sektora lotniczego, specjalistycznych seminariach i konferencjach oraz międzynarodowe kontakty, które pomagają studentom w kształtowaniu swojej kariery.

 

Absolwenci tej specjalności mają szansę na zatrudnienie w branży lotniczej niemal na całym świecie, np. na lotniskach w różnych działach, a także w firmach, które czarterują samoloty lub zajmują się przewozem lotniczym towarów.

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała w 1996 r. Na 21 kierunkach studiów (ponad 70 specjalności), w tym siedmiu anglojęzycznych kształci się ok. sześciu tys. studentów. Do ich dyspozycji jest łącznie ponad 70 nowoczesnych laboratoriów.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

api/ mrt/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi