Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
12.07.2016 aktualizacja 12.07.2016

Znajdź w Niemczech partnera do projektu

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Szansę na bezpłatny udział w warsztatach w Dusseldorfie służących nawiązaniu współpracy polsko-niemieckiej mają naukowcy i przedsiębiorcy z pomysłami na ciekawy projekt z funduszy Horyzont 2020. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 września. Na spotkaniach można będzie znaleźć partnerów do prac rozwojowo-badawczych z zakresu technologii komputerowych i informacyjnych, energetyki i środowiska, zaawansowanych technologii produkcyjnych i transportu.

Autorzy innowacyjnych projektów będą mogli zaprezentować swój pomysł jeszcze przed napisaniem wniosku o finansowanie i znaleźć partnerów naukowych lub biznesowych do jego przeprowadzenia. Giełda korporacyjna odbędzie się 20 września (potrwa jeden dzień).

Organizatorem bilateralnego polsko-niemieckiego wydarzenia jest Konsulat Generalny RP w Kolonii we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE, ZENIT GmbH i Enterprise Europe Network.

Do rozmów zaproszeni są przedstawiciele instytutów naukowo-badawczych i firm. Chodzi jednak bardziej o bezpośrednich wykonawców przyszłych projektów, niż o przedstawicieli instytucji naukowej, którzy mogliby ogólnie zaprezentować możliwości współpracy całego ośrodka z niemieckimi uczonymi lub firmami. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a liczba uczestników ograniczona do ok. 120.

Chętni mogą do 7 września wziąć udział w tzw. Call for Presentations i ubiegać się o możliwość zaprezentowania swojej idei projektu podczas sesji tematycznych. Konkurs kwalifikacyjny będzie prowadzony online za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Należy odpowiedzieć krótko na cztery pytania – związane z samym pomysłem na projekt, doświadczeniem w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć w przeszłości, poszukiwanymi partnerami oraz ogólnym opisem instytucji lub przedsiębiorstwa, gdzie projekt może zostać zrealizowany.

Podczas konferencji pomysłodawcy projektów lub osoby, które będą pisać wniosek w ramach programu Horyzont 2020, będą mogli przedstawić swoją ideę na 6-minutowej prezentacji. Po zakończeniu warsztatów tematycznych uczestnicy giełdy zasiądą przy stolikach, gdzie rozpocznie się etap bezpośrednich rozmów.

Szczegółowy program spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie wydarzenia: http://networking2016-nrw-pl.horizon2020.zenit.de/

PAP – Nauka w Polsce, Karolina Duszczyk

kol/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024