Strona główna Aktualności

"Polskie Perspektywy" tym razem w Oxfordzie

25.08.2016 Imprezy naukowe, Popularyzacja nauki

Fot. Fotolia

Science. Polish Perspectives - konferencja popularnonaukowa dla młodych, polskich badaczy pracujących poza Polską - w 2016 roku odbędzie się w Oxfordzie. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu już mogą aplikować. To już piąte takie spotkanie polskich naukowców.

Konferencja Science. Polish Perspectives (SPP) jest adresowana do naukowców, doktorantów i studentów z Polski, prowadzących swoje badania na uniwersytetach i w instytutach poza jej granicami. Od 2012 roku jest organizowana w brytyjskim Oxfordzie lub Cambridge. Jak wyjaśniają organizatorzy wydarzenia, to idea, społeczność i platforma, której celem jest szeroko pojęta popularyzacja nauki, wymiana myśli i umocnienie współpracy między polskimi naukowcami, pracującymi w różnych krajach.

 

W 2016 roku konferencja odbędzie się w Oxfordzie 18 i 19 listopada. Będzie to już piąte tego typu spotkanie młodych polskich naukowców uczących się i pracujących poza krajem. W ciągu dwóch dni na uczestników czekają naukowe wystąpienia, warsztaty dotyczące najróżniejszych dyscyplin wiedzy.

 

 

Osoby, które podczas konferencji chciałyby przedstawić własne badania w formie plakatu czy prezentacji na scenie mogą zarejestrować się do 5 września. Ci, którzy chcą wziąć udział w konferencji, obserwując wystąpienia innych, mają nieco więcej czasu. Dla nich termin upływa 10 października. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony: http://www.polishperspectives.org/register/

 

Dotychczas większość uczestników konferencji stanowili młodzi naukowcy oraz studenci z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii: Cambridge, Oksfordu, University College London, Imperial College London, London School of Economics. Wydarzenie umożliwia im spotkanie się, zbudowanie sieci kontaktów oraz podjęcie dyskusji na tematy związane z uczestnictwem Polski w rozwoju nauki i technologii. Językiem konferencji jest angielski, dlatego mogą w niej brać udział również osoby niemówiące po polsku.

 

Udział w konferencji jest płatny. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

 

 

PAP - Nauka w Polsce

 

ekr/

Tagi: spp
Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych Tajemnice grzybów - dla niewtajemniczonych

Czy wiedzieliście, że grzyby można spotkać nawet na pustyniach czy w oceanach? Albo wykorzystać jako... planistów ruchu? Każdy, kto czuje się gotów na wprowadzenie do swojego życia tych i innych ciekawostek okołogrzybowych, powinien sięgnąć po książkę "Tajemnicze życie grzybów".

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Tabletka Matuzalema Tabletka Matuzalema

Naukowcy coraz lepiej poznają biologiczne podstawy starzenia; udaje im się nawet wydłużyć życie niektórych organizmów. Według autorów tych dokonań może to zaowocować nowymi terapiami i zwiększeniem liczby przeżywanych w zdrowiu lat. Według innych badań już dziś wiele w tym względzie można zdziałać dietą.

Więcej

Tagi