Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
22.09.2016 aktualizacja 22.09.2016

Dolnośląski Festiwal Nauki od czwartku w Legnicy

Wykłady z zakresu biologii, chemii, antropologii, ale również wojskowości znalazły się w programie legnickiej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Mieszkańcy Legnicy mogą brać udział w prezentacjach popularyzujących naukę od czwartku.

Legnica to kolejne miasto po Wrocławiu, w którym organizowane są imprezy w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Głównym celem festiwalu jest popularyzowanie badań naukowych w różnych dziedzinach wiedzy. Imprezy organizowane w ramach DFN mają w sposób przystępny przybliżyć tematy i problemy, które rozwiązuje nauka. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Ziarna Wiedzy”.

W Legnicy będzie można wysłuchać m.in. wykładu na temat tłuszczów i cukrów w diecie, zapoznać się z mechanizmami działania układu odpornościowego czy zobaczyć, jak izoluje się materiał genetyczny z roślin.

W bloku poświęconym wojskowości przygotowano wykłady na temat taktyki wojskowej Talibów w Afganistanie czy zadań sił zbrojnych w wojnie hybrydowej. Z kolei wykład zatytułowany „Bomby, listy i chusteczki” poświęcony zostanie broni biologicznej na przestrzeni wieków.

W programie imprezy znalazły się również projekcje filmów i wykłady poświęcone diasporze żydowskiej na Dolnym Śląsku. Przygotowano także propozycje dla dbających o zdrowie i urodę. To pokaz treningu fitness oraz wykład na temat tajników wizażu i stylizacji.

Wydarzenia organizowane w ramach XIX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przygotowali pracownicy wrocławskich uczelni, instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz środowisk pozauczelnianych. Program festiwalu został tak ułożony, by zainteresować zarówno najmłodszych pasjonatów wiedzy, jak i seniorów.

W kolejnych dniach sceną wydarzeń festiwalowych będą m.in. Głogów, Dzierżoniów, Jelenia Góra, Wałbrzych, Bystrzyca Kłodzka, Dzierżoniów. Impreza zakończy się 21 października.

Patronat nad festiwalem objął serwis PAP - Nauka w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024