Strona główna Aktualności

Wszystko o mediach - na konferencji w Warszawie

18.10.2016 Imprezy naukowe

Fot. Fotolia

Jak zamieniać informację na pieniądze? Czy przekaz „szyty na miarę” dla poszczególnych użytkowników to przyszłość serwisów elektronicznych? Zarządzaniu i technologii mediów poświęcona będzie konferencja „Logistyka mediów”, która odbędzie się 20 i 21 października w Warszawie.

Globalizacja komunikacji, komercjalizacja i personalizacja przekazu oraz kwestie bezpieczeństwa to główne problemy w zarządzaniu firmami działającymi na mediowym rynku. Konferencja organizowana przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego poświęcona jest m.in.. monetyzacji, mediom regionalnym i nowym modelom biznesowym.

 

Podczas konferencji zorganizowane zostaną warsztaty poświęcone budowie skutecznych serwisów informacyjnych. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zbudować serwis - tak, żeby korzystanie z niego było łatwe dla odbiorców, a funkcje skuteczne dla nadawcy. Badacze odpowiedzą na pytania o architekturę informacji, czyli o to, jakie informacje i w którym miejscu powinny być umieszczone na stronie internetowej. "Na poziomie samorządów internet i media społecznościowe są najskuteczniejszą formą komunikowania się" - podkreśla przewodniczący komitetu organizacyjnego warszawskiej konferencji, dr inż. Wiesław Cetera.

 

Omówione zostaną też modele biznesowe agencji informacyjnych, które zależą od tego, czego dotyczą informacje, i jak głęboki jest rynek. Do ustalania najlepszych modeli naukowcy stosują metody matematyczne.

 

Ważnym tematem będzie rola mediów regionalnych dla kondycji Polski samorządowej.

 

Konferencja jest efektem badań oraz kilkuletniej działalności dydaktycznej nowego kierunku studiów na Uniwersytecie Warszawskim, wcześniej prowadzonego w Instytucie Dziennikarstwa, a od września po zmianach organizacyjnych oddzielonego od Wydziału Nauk Politycznych - na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Od trzech lat prowadzone są tu studia z zakresu logistyki mediów. W ramach logistyki mediów studenci mogą wybrać dwie specjalności: marketing w mediach oraz zarządzanie technologią informacyjną mediów.

 

Ponadto wystąpienia prelegentów obejmą znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu w rozwoju przedsiębiorstwa, próbę typologizacji gminnych serwisów internetowych, zagadnienie monetyzacji materiałów wideo, oszacowanie koszt instytucjonalny dzienników regionalnych, e-learning w działaniach samorządów terytorialnych, zarządzanie informacją osobistą w kontekście wykorzystania oprogramowania do organizacji danych bibliograficznych, analizę Big Data i rozwiązań w chmurze dla przedsiębiorstw poligraficznych oraz bazy wiedzy.

 

W konferencji wezmą udział przedstawiciele mediów regionalnych i osoby odpowiedzialne za informację publiczną w instytucjach samorządowych. Konferencja odbędzie się w dniach 20 – 21 października w Warszawie (ul. Bednarska 2/4). Udział w warsztatach jest płatny. Rejestracja odbywa się pod adresem: logistyka@logistykamediow.pl

 

Patronat medialny nad konferencja objęła Polska Agencja Prasowa.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

kol/ zan/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Historia o królestwie antynaukowości Historia o królestwie antynaukowości

"W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki" Marcina Rotkiewicza już w samym tytule obiecuje ciekawą opowieść o trzech kontrowersyjnych tematach: żywności modyfikowanej genetycznie, diecie bezglutenowej i ruchach antyszczepionkowych. I tej opowieści dostarcza - ale głównie na jeden z tych tematów.

Więcej

Myśl na dziś

Bądźmy ludźmi, choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy, czym innym.
Stanisław Jerzy Lec

Nasz blog

Planetarne zoo Planetarne zoo

Ciemne jak smoła, lekkie jak styropian czy pokryte szafirowymi chmurami – takie bywają badane w ostatnim czasie pozasłoneczne planety. Niektóre z nich mogą się okazać bardzo przydatne dla nauki.

Więcej

Tagi