Strona główna Aktualności

W.Brytania/ Polscy studenci dyskutowali o innowacjach w Polsce

24.10.2016 Innowacje

Fot. Fotolia

Ponad 150 studentów z brytyjskich uniwersytetów dyskutowało w sobotę podczas konferencji Poland 2.0 w Londynie o roli innowacji w rozwoju Polski. Wśród gości byli m.in. wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes firmy informatycznej Asseco Adam Góral.

Dwudniową konferencję zorganizowała grupa polskich studentów we współpracy z czołowymi firmami działającymi na polskim rynku, m.in. Boston Consulting Group, Asseco, ING Bank, Google i PKO Bankiem Polskim.

 

"Celem konferencji jest przede wszystkim promowanie Polski jako miejsca rozwoju innowacji, ale też refleksja nad mocnymi i słabymi stronami naszej gospodarki. Chcemy połączyć perspektywę polskich studentów z Wielkiej Brytanii z doświadczonymi ekspertami z Polski, którzy od lat pracują w branży i rozumieją zachodzące tam trendy" - tłumaczyła w rozmowie z PAP Martyna Piotrowska, jedna z organizatorek konferencji i skarbniczka Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

 

Jadwiga Emilewicz zaapelowała do studentów, by wracali do Polski; porównała obecną sytuacją z momentami przełomu, np. w 1918 r.

 

"Jesteśmy na zakręcie - nie tylko Polska, ale świat jest na zakręcie. Jesteśmy w drzwiach rewolucji 4.0, którą ja nazywam +rewolucją ekonomii szytej na miarę+. To moment, kiedy na tę falę albo wskoczymy, albo znowu będzie tak, jak te koleiny historii nas dotychczas wiodły" - tłumaczyła w rozmowie z PAP.

 

"My na tym zakręcie mamy bardzo wiele przewag. To nie jest ewolucyjny moment, ale wywraca pewien porządek rzeczy: największa sieć hotelowa na świecie nie ma żadnego pokoju, a największa firma taksówkarska nie ma ani jednego samochodu. To sytuacja, w której posiadanie dobrze rozwiniętego tradycyjnego biznesu może być kamieniem u szyi" - oceniła Emilewicz. Dodała, że Polska ma przewagi technologiczne i matematyczne, które stawiają ją w uprzywilejowanej pozycji w tym wyścigu.

 

W trakcie godzinnego wystąpienia wiceminister zaprezentowała m.in. program wsparcia start-upów Start In Poland i możliwości pozyskania finansowania z rynków finansowych i krajowych inwestorów.

 

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

 

jakr/ az/ mal/ gma/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Klasyka fizyki dla smyka i laika Klasyka fizyki dla smyka i laika

"Pan Tompkins" to książki, na których wychowały się już zastępy fizyków. Obecnie z jego przygodami mogą się zapoznać kolejne pokolenia. I choć autor - George Gamow - nie żyje od pół wieku, książka została uzupełniona o nowe wątki i tematy, podejmowane w fizyce w ostatnich latach.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->