Strona główna Aktualności

W.Brytania/ Polscy studenci dyskutowali o innowacjach w Polsce

24.10.2016 Innowacje

Fot. Fotolia

Ponad 150 studentów z brytyjskich uniwersytetów dyskutowało w sobotę podczas konferencji Poland 2.0 w Londynie o roli innowacji w rozwoju Polski. Wśród gości byli m.in. wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes firmy informatycznej Asseco Adam Góral.

Dwudniową konferencję zorganizowała grupa polskich studentów we współpracy z czołowymi firmami działającymi na polskim rynku, m.in. Boston Consulting Group, Asseco, ING Bank, Google i PKO Bankiem Polskim.

 

"Celem konferencji jest przede wszystkim promowanie Polski jako miejsca rozwoju innowacji, ale też refleksja nad mocnymi i słabymi stronami naszej gospodarki. Chcemy połączyć perspektywę polskich studentów z Wielkiej Brytanii z doświadczonymi ekspertami z Polski, którzy od lat pracują w branży i rozumieją zachodzące tam trendy" - tłumaczyła w rozmowie z PAP Martyna Piotrowska, jedna z organizatorek konferencji i skarbniczka Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

 

Jadwiga Emilewicz zaapelowała do studentów, by wracali do Polski; porównała obecną sytuacją z momentami przełomu, np. w 1918 r.

 

"Jesteśmy na zakręcie - nie tylko Polska, ale świat jest na zakręcie. Jesteśmy w drzwiach rewolucji 4.0, którą ja nazywam +rewolucją ekonomii szytej na miarę+. To moment, kiedy na tę falę albo wskoczymy, albo znowu będzie tak, jak te koleiny historii nas dotychczas wiodły" - tłumaczyła w rozmowie z PAP.

 

"My na tym zakręcie mamy bardzo wiele przewag. To nie jest ewolucyjny moment, ale wywraca pewien porządek rzeczy: największa sieć hotelowa na świecie nie ma żadnego pokoju, a największa firma taksówkarska nie ma ani jednego samochodu. To sytuacja, w której posiadanie dobrze rozwiniętego tradycyjnego biznesu może być kamieniem u szyi" - oceniła Emilewicz. Dodała, że Polska ma przewagi technologiczne i matematyczne, które stawiają ją w uprzywilejowanej pozycji w tym wyścigu.

 

W trakcie godzinnego wystąpienia wiceminister zaprezentowała m.in. program wsparcia start-upów Start In Poland i możliwości pozyskania finansowania z rynków finansowych i krajowych inwestorów.

 

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

 

jakr/ az/ mal/ gma/

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Intrygująca wycieczka po kapitalizmie Intrygująca wycieczka po kapitalizmie

Rzadko kiedy biorę do ręki książkę naukową zaintrygowany - skutecznemu zaczytaniu przeszkadza często ich sztywny układ, nieczytelne i skomplikowane tabelki. Inaczej jest w przypadku "Kapitalizmu. Historii krótkiego trwania" autorstwa dr. Kacpra Pobłockiego.

Więcej

Tagi