Strona główna Aktualności
Uczelnie

Doktoranci wybrali najlepsze uczelnie i instytuty PAN

22.11.2016 Uczelnie

Fot. PAP/ Michał Walczak 28.06.2013

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach została uznana za najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, a Instytut Chemii Fizycznej PAN - za najbardziej sprzyjający doktorantom instytut PAN. O wynikach tegorocznych konkursów PRODOK i PROPAN poinformowała we wtorek Krajowa Rada Doktorantów, która jest ich organizatorem.

Konkurs na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce – PRODOK odbył się po raz dziewiąty. Organizatorzy otrzymali 31 zgłoszeń od uczelni z całego kraju. Z kolei po raz czwarty odbył się konkurs na najbardziej prodoktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk – PROPAN. Jego współorganizatorem jest Rada Samorządu Doktorantów. Kapituła otrzymała w tym przypadku 24 zgłoszenia.

 

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach wyprzedziła w przygotowywanym rankingu w ramach konkursu PRODOK zaledwie jednym punktem Politechnikę Opolską, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z kolei laureat konkursu PROPAN - Instytut Chemii Fizycznej PAN również jednym punktem wyprzedził w szrankach Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

 

W obu konkursach uczelnie i instytuty oceniano w kilkunastu kategoriach, m.in. rekrutacji na studia doktoranckie, pomocy prawnej dla doktorantów, lektoratów, rekrutacji czy badań naukowych. Jury składało się z dwóch kapituł - doktoranckiej i profesorskiej. Ta druga w obu przypadkach ostatecznie zatwierdziła wybór kapituły doktoranckiej.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

szz/ mrt/

Uroczysta gala wręczenia nagród PRODOK i PROPAN, fot. Agata Macerowicz

Uroczysta gala wręczenia nagród PRODOK i PROPAN, fot. Agata Macerowicz

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Klasyka fizyki dla smyka i laika Klasyka fizyki dla smyka i laika

"Pan Tompkins" to książki, na których wychowały się już zastępy fizyków. Obecnie z jego przygodami mogą się zapoznać kolejne pokolenia. I choć autor - George Gamow - nie żyje od pół wieku, książka została uzupełniona o nowe wątki i tematy, podejmowane w fizyce w ostatnich latach.

Więcej

Myśl na dziś

Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice.
Albert Schweitzer

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->