Strona główna Aktualności
Uczelnie

Doktoranci wybrali najlepsze uczelnie i instytuty PAN

22.11.2016 Uczelnie

Fot. PAP/ Michał Walczak 28.06.2013

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach została uznana za najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, a Instytut Chemii Fizycznej PAN - za najbardziej sprzyjający doktorantom instytut PAN. O wynikach tegorocznych konkursów PRODOK i PROPAN poinformowała we wtorek Krajowa Rada Doktorantów, która jest ich organizatorem.

Konkurs na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce – PRODOK odbył się po raz dziewiąty. Organizatorzy otrzymali 31 zgłoszeń od uczelni z całego kraju. Z kolei po raz czwarty odbył się konkurs na najbardziej prodoktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk – PROPAN. Jego współorganizatorem jest Rada Samorządu Doktorantów. Kapituła otrzymała w tym przypadku 24 zgłoszenia.

 

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach wyprzedziła w przygotowywanym rankingu w ramach konkursu PRODOK zaledwie jednym punktem Politechnikę Opolską, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z kolei laureat konkursu PROPAN - Instytut Chemii Fizycznej PAN również jednym punktem wyprzedził w szrankach Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

 

W obu konkursach uczelnie i instytuty oceniano w kilkunastu kategoriach, m.in. rekrutacji na studia doktoranckie, pomocy prawnej dla doktorantów, lektoratów, rekrutacji czy badań naukowych. Jury składało się z dwóch kapituł - doktoranckiej i profesorskiej. Ta druga w obu przypadkach ostatecznie zatwierdziła wybór kapituły doktoranckiej.

 

PAP - Nauka w Polsce

 

szz/ mrt/

Uroczysta gala wręczenia nagród PRODOK i PROPAN, fot. Agata Macerowicz

Uroczysta gala wręczenia nagród PRODOK i PROPAN, fot. Agata Macerowicz

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach Czy Ziemia to komputer? „Głęboka myśl” ponownie w księgarniach

Wznowienia doczekały się kultowe książki Douglasa Adamsa, w których opisuje on m.in. „Głęboką myśl” - maszynę, której nazwę koncern IBM nadał swemu komputerowi szachowemu - Deep Thought.

Więcej

Myśl na dziś

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Adam Mickiewicz

Nasz blog

Intrygująca wycieczka po kapitalizmie Intrygująca wycieczka po kapitalizmie

Rzadko kiedy biorę do ręki książkę naukową zaintrygowany - skutecznemu zaczytaniu przeszkadza często ich sztywny układ, nieczytelne i skomplikowane tabelki. Inaczej jest w przypadku "Kapitalizmu. Historii krótkiego trwania" autorstwa dr. Kacpra Pobłockiego.

Więcej

Tagi